Festiwal Ludzi Aktywnych

22 września Fabryka Pełna Życia przeszła we władanie organizacji pozarządowych. Wszystko za sprawą Festiwalu Ludzi Aktywnych 2018. Na mieszkańców czekało wiele atrakcji, przygotowanych przez lokalne stowarzyszenia i fundacje. To była doskonała okazja, żeby na własne oczy zobaczyć, czym zajmują się na co dzień. Zobaczcie, jak ten dzień wyglądał okiem kamery.

Otwarcie parku Zielona po modernizacji

29 września pogoda zagrała idealnie, wydawać by się mogło, że specjalnie na prezentację nowej odsłony parku Zielona. Kto nie był, niech żałuje!

Podnosimy jakość życia

Stawiamy na aktywny wypoczynek, modernizujemy osiedla, pamiętamy o starszych. O mieście współdecydują dąbrowianie – od pięciu lat m.in. zgłaszają i wybierają projekty w Dąbrowskim Budżecie Partycypacyjnym. Pozytywnie zmieniamy Dąbrowę.

Chronimy środowisko

Walka ze smogiem, energooszczędne i ekologiczne oświetlenie LED, system selektywnej zbiórki odpadów, dopłaty do wymiany pieców, instalacje fotowoltaiczne w szkołach. W Dąbrowie Górniczej chronimy środowisko.

Jesteśmy aktywni

Bogata oferta instytucji kulturalnych, obiekty sportowo-rekreacyjne, kilkaset wydarzeń rocznie. W Dąbrowie Górniczej nie ma miejsca na nudę. W Dąbrowie jesteśmy aktywni.

Inwestujemy w rozwój

Strefa ekonomiczna, nowi inwestorzy w Tucznawie, rozbudowana sieć drogowa i infrastruktura wodno-kanalizacyjna, nowoczesny Internet szerokopasmowy. Miasto rozwija się na mocnych fundamentach, zbudowanych przez dąbrowski samorząd.

Wspieramy edukację

W Dąbrowie Górniczej ponad 1/3 budżetu przeznaczane jest na oświatę i wychowanie (ok. 35%).

Fabryka Pełna Życia 2016-2018

Reportaż o jednym z najambitniejszych przedsięwzięć w Dąbrowie Górniczej.

Mini Survival 2018

Dąbrowska Akcja Lato 2018 ma też ekstremalną odsłonę - błędowski MINI SURVIVAL.

Więcej