Urodziny Pałacu

Pałac Kultury Zagłębia ma 61 lat. Podczas imprezy urodzinowej, w koncercie "Piosenki z górnej półki" autorstwa Andrzeja Strzeleckiego wystąpili: Anna Jurksztowicz, Natalia Sikora, Marian Opania, Marcin Januszkiewicz i Kwartet Rampa.

Wesołych Świąt

Zdrowych i spokojnych Pełnych uśmiechu Ciepłych i rodzinnych Pachnących choinką A pod choinką samych trafionych prezentów

Zagłębie dobrze się komunikuje

Sprawny i nowoczesny transport publiczny - to jedno z wyzwań nowej kadencji samorządu. W tej sprawie w Zagłębiu panuje zgoda. Mamy wspólny plan, PKM Sosnowiec, czyli zagłębiowskiego przewoźnika i 5 lat na skuteczne działania.

Świętowaliśmy stulecie niepodległości

11 listopada 2018. Tak świętowaliśmy w Dąbrowie Górniczej. - Z okazji Narodowego Święta Niepodległości składam życzenia, aby nasza Polska była taka, jak w sercach Polaków: darzona szacunkiem, wzbudzająca w nas nadzieję, niosąca pokój. Aby była naszym domem, w którym będziemy czuli się dobrze i bezpiecznie. Polsko! Daj nam wytrwałość i wiarę, by te życzenia się spełniły - powiedział Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Festiwal Ludzi Aktywnych

22 września Fabryka Pełna Życia przeszła we władanie organizacji pozarządowych. Wszystko za sprawą Festiwalu Ludzi Aktywnych 2018. Na mieszkańców czekało wiele atrakcji, przygotowanych przez lokalne stowarzyszenia i fundacje. To była doskonała okazja, żeby na własne oczy zobaczyć, czym zajmują się na co dzień. Zobaczcie, jak ten dzień wyglądał okiem kamery.

Otwarcie parku Zielona po modernizacji

29 września pogoda zagrała idealnie, wydawać by się mogło, że specjalnie na prezentację nowej odsłony parku Zielona. Kto nie był, niech żałuje!

Podnosimy jakość życia

Stawiamy na aktywny wypoczynek, modernizujemy osiedla, pamiętamy o starszych. O mieście współdecydują dąbrowianie – od pięciu lat m.in. zgłaszają i wybierają projekty w Dąbrowskim Budżecie Partycypacyjnym. Pozytywnie zmieniamy Dąbrowę.

Chronimy środowisko

Walka ze smogiem, energooszczędne i ekologiczne oświetlenie LED, system selektywnej zbiórki odpadów, dopłaty do wymiany pieców, instalacje fotowoltaiczne w szkołach. W Dąbrowie Górniczej chronimy środowisko.

Jesteśmy aktywni

Bogata oferta instytucji kulturalnych, obiekty sportowo-rekreacyjne, kilkaset wydarzeń rocznie. W Dąbrowie Górniczej nie ma miejsca na nudę. W Dąbrowie jesteśmy aktywni.

Więcej