Autobus naukowy „Bądź jak Ignacy” nad Pogorią III

Już w środę 5 sierpnia 2020 r. na plaży Pogoria III – odbędzie się Dzień Otwarty Uniwersytetu Dziecięcego Akademii WSB. Gościem specjalnym wydarzenia będzie autobus...

Awaria systemów rządowych

Jak poinformował Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej, nastąpiła awaria ogólnopolskich systemów rządowych. Obecnie nie załatwimy spraw związanych m.in. z rejestracją pojazdów.  Trwają...

77. Tour de Pologne w DG

Przed nami  77. edycja wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Kolarze światowej sławy przejadą przez Dąbrowę Górniczą 5 sierpnia w ramach pierwszego etapu rywalizacji. Swoją jazdę...

Strzemieszycka tymczasowo dostępna dla TIR-ów

3 sierpnia, na dwa miesiące, dopuszczony zostanie ruch ciężarówek dojeżdżających ul. Strzemieszycką do Euroterminalu w Sławkowie.

Walczyli o wolną Polskę

1 sierpnia przypada 76.rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W piątek w mieście złożono hołd jego uczestnikom, którzy pochodzili z Dąbrowy Górniczej i Zagłębia Dąbrowskiego.

Zgłoś się do akcji Zagłębie za pół ceny!

W dniach 4 – 6 września br. w ramach „Zagłębia za pół ceny” będziemy mogli w promocyjnej cenie skorzystać m.in. z usług gastronomicznych.

Wolne miejsca na dyżury wakacyjne w przedszkolach

W sierpniu w Dąbrowie Górniczej dyżury pełnić będzie 18 przedszkoli, z czego 14 dysponuje wolnymi miejscami.

Chcą budować centrum przesiadkowe

Sześć ofert złożono w przetargu na budowę centrum przesiadkowego przy dworcu w Gołonogu. Zostaną ocenione pod kątem formalnym, a po tym wykonawcy których propozycje będą bez uchybień, przystąpią do aukcji elektronicznej.

Nowa nazwa na Facebooku: Miasto Dąbrowa Górnicza

Od teraz szukajcie nas po prostu pod nazwą Miasto Dąbrowa Górnicza.

Zbliża się start sezonu

Poznaliśmy terminarz Energa Basket Ligi na sezon 2020/2021. Rozgrywki ruszą 27 sierpnia, a MKS Dąbrowa Górnicza pierwszy mecz rozegra dwa dni później.

Więcej