Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.

Rondo przy PUP przejezdne we wszystkich kierunkach

W czwartek zmieniła się organizacja ruchu na fragmencie ul. Sobieskiego. To, co szczególnie pozytywnie odczują kierowcy, to możliwość jazdy we wszystkich kierunkach na nowym rondzie przy Powiatowym Urzędzie Pracy.

Zmiany w komunikacji od 1 czerwca. Nowe linie, trasy i przystanki autobusowe

Od 1 czerwca zmienią się trasy siedmiu linii autobusowych. Większość będzie kursować częściej, niektóre zatrzymają się na zupełnie nowych przystankach. Pojawi się także połączenie centrum miasta z zakładami wzdłuż ulicy Roździeńskiego i strefą w Tucznawie.

dgm_aktualnosci

Hiszpan buduje zespół. Na celowniku młodzi, ambitni

Boris Balibrea, nowy trener MKS-u, poznaje realia polskiej koszykówki i zaczyna wdrażać swoją wizję zespołu. - Chcemy zbudować młodą, ambitną drużynę, która jest głodna zwyciężania – podkreśla szkoleniowiec.

Spotkajmy się koncertowo w Fabryce Pełnej Życia

Razem z Fabryką Pełną Życia i Pałacem Kultury Zagłębia zapraszamy na wydarzenie "Spotkajmy się koncertowo" - które odbędzie się na fabrycznym placu 28 maja od 10:00! Na scenie zaprezentują się Fundacja Wygrajmy Razem oraz Miejska Orkiestra Dęta pod batutą Ireneusza Dustera!

#3MAJSIĘ MODNIE I SMACZNIE: Bitwa na smaki na ul. 3 maja

Wydarzenie rozpocznie się Bitwą na Smaki, w której weźmie udział Maciej Regulski - zwycięzca 10. edycji programu "Masterchef" i Rafał Śledź - uczestnik 1. edycji programu "Kanapowcy". W rundzie pierwszej bitwy Maciek i Rafał przygotują danie z wieprzowiny, a w rundzie drugiej danie z kiełbasy.

Ponad 5 mln zł w Budżecie Obywatelskim. Można zgłaszać projekty

23 maja wystartował nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego. Swoje propozycje można składać do 5 czerwca. Pula środków do zagospodarowania wynosi 5,2 mln zł.

PROJEKT PREWENCJI OTYŁOŚCI U DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM

Od maja 2022 roku na terenie Dąbrowy Górniczej realizowany jest program wczesnej profilaktyki nadwagi i otyłości u dzieci przedszkolnych, prowadzony przez specjalistów (psychologów, fizjoterapeutów i dietetyków) z Centrum Medycznego Navigare.

Śpiewający rajdowiec z Dąbrowy Górniczej

Miłośnik motoryzacji, rajdowiec, instruktor jazdy, śpiewak i uczestnik talent-show. Dąbrowianin Grzegorz Kawalec to człowiek wielu pasji, który równie dobrze i z wdziękiem potrafi ujarzmić konie mechaniczne, jak i odśpiewać operową arię.

Nawet 200 tys. pszczół zamieszka w Pogoriowej Pasiece Miodnej

Pasieka powstała w ramach kampanii „Ratujemy pszczoły. Razem”, której celem jest edukowanie, jak ważną rolę odgrywają te pożyteczne owady w życiu człowieka oraz jak duże jest ich znaczenia dla środowiska.

Drogopol planuje na niedzielę układanie nawierzchni na ulicy Ujejskiej

By do minimum ograniczyć utrudnienia związane z układaniem nowej nawierzchni i koniecznością zamknięcia kilkusetmetrowego odcinka ulicy Ujejskiej, drogowcy zaplanowali prace na niedzielę.

Więcej