Konstytucja 3 Maja

Demokracja, wolność, parlamentaryzm, patriotyzm – Święto Narodowe Trzeciego Maja kojarzy się właśnie z tymi wartościami. Nasza Konstytucja była pierwszą w Europie, uchwaloną w 1791 r....

Złożyli kwiaty z okazji 1 Maja

Uczczono Święto Pracy, którego pierwsze obchody w naszym regionie datuje się na koniec XIX wieku. 1 Maja był w Zagłębiu Dąbrowskim dniem, w którym robotnicy domagali się godnych warunków pracy oraz wysuwali hasła niepodległości Polski.

Silesia Incognita 2020

Wojewódzki konkurs wiedzy o regionie

Zaprojektuj plakat, zdobądź głosy internautów i wygraj wyjazd do Brukseli!

Ze względu na okresowe zamknięcie szkół wydłużamy czas na dostarczenie plakatów do sekretariatu I Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Górniczej do końca pierwszego tygodnia po ponownym otwarciu szkół.

W domu bez nudy, czyli aktywności on-line

Konieczność ochrony przed koronawirusem zmienia nawyki i tryb życia. Na szczęście nawet spędzając czas w domu, nie jesteśmy odcięci od ofert kulturalnych, inicjatyw przedsiębiorców i osób, które oferują rozrywkę on-line!

16. Festiwal Nauki w Akademii WSB

Macie w sobie głęboką ciekawość świata? Jesteście głodni wiedzy i nowych doświadczeń? Lubicie się uczyć i rozwijać? Czerpiecie z nauki i sztuki inspiracje do swoich codziennych zajęć i pasji? 

Zaprojektuj plakat, zdobądź głosy internautów i wygraj wyjazd do Brukseli!

Czas na dostarczenie prac jest do 20 marca. Potem nastąpi głosowanie internetowe. Oceny prac dokonają mieszkańcy naszego miasta, a zwycięzcę poznamy po 30 kwietnia 2020 r.

12 Tenors & Diva

7 marca na deskach Pałacu Kultury Zagłębia zagości wyjątkowy spektakl muzyczny - 12 Tenors & Diva.

XII OGÓLNOPOLSKI KONKURS SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH – ZGŁOSZENIA

Mistrzem w grzeszeniu może zostać każdy. Nie każdy natomiast może zostać mistrzem w artystycznej prezentacji grzechu. Ale okazją do takiej próby sił poeci, malarze i...

Zobacz najnowszy odcinek #Dąbrowianie2.0!

Już jest! Nowy odcinek serii filmów #Dąbrowianie2.0! Bohaterem najnowszego filmu jest Piotr "Wiśnia" Wiśniewski, którego chyba nie trzeba przedstawiać.

Więcej