Wykaz nieruchomości do oddania w najem i dzierżawę

Wykaz nieruchomości do oddania w najem i dzierżawę

Strzemieszycka tymczasowo dostępna dla TIR-ów

3 sierpnia, na dwa miesiące, dopuszczony zostanie ruch ciężarówek dojeżdżających ul. Strzemieszycką do Euroterminalu w Sławkowie.

Chcą budować centrum przesiadkowe

Sześć ofert złożono w przetargu na budowę centrum przesiadkowego przy dworcu w Gołonogu. Zostaną ocenione pod kątem formalnym, a po tym wykonawcy których propozycje będą bez uchybień, przystąpią do aukcji elektronicznej.

Obejrzyj „Lokal na start”

Od 23 lipca można oglądać lokale dostępne w trzeciej edycji programu „Lokal na start”.

Wsparcie na podnoszenie kwalifikacji pracowników

Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Górniczej prowadzi nabór wniosków o dofinansowanie kształcenia ustawicznego.

„Lokal na start” po raz trzeci

Rozpoczyna się trzecia odsłona programu „Lokal na start”. To propozycja dla biznesowych debiutantów i przedsiębiorców z krótkim stażem, którzy mogą starać się o lokal na warunkach  przystępniejszych niż dyktowane przez rynek.

„Lokal na start” pomaga w biznesie

Studio urody, pracownia projektowa i kancelaria prawna. Takie działalności rozwijają się w pomieszczeniach  zagospodarowanych w ramach II edycji konkursu „Lokal na start”. Wkrótce jego trzecia odsłona.

Metropolia stawia na kolej

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia dofinansuje powstanie centrum przesiadkowego w śródmieściu Dąbrowy Górniczej. Metropolia, razem z gminami i miastami, zamierza też zgłosić projekty do programu „Kolej+”.

Szykuje się duża inwestycja

Do 16 lipca wykonawcy mogą składać oferty na budowę centrum przesiadkowego przy dworcu w Gołonogu.

Wspólny sposób na tiry

Samorządowcy z Dąbrowy Górniczej, Sławkowa i powiatu będzińskiego zaapelowali wspólnie do ministra infrastruktury o wsparcie budowy drogowego łącznika, który odciąży lokalne drogi od ruchu ciężarówek.

Więcej