Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.

Znamy wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim

Sześć projektów wybranych przez mieszkańców w Budżecie Obywatelskim zostanie zrealizowanych w przyszłym roku. W tej edycji dąbrowianie mieli do wyboru dziesięć propozycji.

Trzysta bocianów na budowie huty. Rozmowa z Anną Cieplak

Huta jest nie tylko miejscem pracy, które zmieniło miasto, ale przede wszystkim opowieścią o ludziach, którzy ją budowali i w niej pracowali – mówi Anna Cieplak, autorka wydanej w sierpniu powieści „Ciało huty”.

dgm_aktualnosci

Ruszają fora mieszkańców

25 września rusza cykl spotkań z mieszkańcami osiedli i dzielnic, odbywający się w ramach IX edycji Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego. W ich trakcie dąbrowianie będą rozmawiać o projektach do realizacji w swojej najbliższej okolicy. Spotkania potrwają do końca października.

Spotkanie wokół historii miasta i Huty „Katowice” oraz książki „Ciało Huty” Anny Cieplak

Razem z Miejską Biblioteką Publiczną i Pałacem Kultury Zagłębia zapraszamy na spotkanie wokół historii miasta i Huty „Katowice” oraz książki „Ciało Huty”, autorstwa Anny Cieplak.

15 mln na SOR. Większy oddział w nowym budynku

Szpitalny Odział Ratunkowy w dąbrowskim szpitalu otrzyma 15 mln zł z Funduszu Medycznego. Środki pozwolą na adaptację pomieszczeń w nowym budynku przy ul. Struga i przeniesienie tam oddziału.

MKS pokonał wicemistrza

Dąbrowscy koszykarze bardzo udanie rozpoczęli sezon. Po dynamicznym meczu, w zaciętej końcówce nie pozwolili sobie wydrzeć zwycięstwa i pokonali Śląsk Wrocław.

Metropolia objęła pierwsze akcje Tramwajów Śląskich

Sosnowiec i Dąbrowa Górnicza podpisały z Górnośląsko- Zagłębiowską Metropolią umowę dotyczącą nieodpłatnego przekazania akcji Tramwajów Śląskich.

„Twój model biznesowy”. Przedsiębiorcy mogą zgłaszać swoje pomysły

Działasz na rynku nie dłużej niż 5 lat? Masz ciekawy, nowatorski, dobrze przemyślamy pomysł na produkt albo usługę? Jeśli tak, to weź udział w miejskim konkursie „Twój model biznesowy”.

Weekend w mieście

Piątek 22.09 Energia Społeczna Zasilana Samorządnością Fabryka Pełna Życia godz. 13.30 Dowiedz się więcej na temat energii społecznej, którą możesz współtworzyć. Aby działać aktywnie potrzebujemy...

Konkurs plastyczny na plakat promujący jazdę rowerem

Stowarzyszenie Rowerowa Dąbrowa zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności oraz w ramach projektu "Rowerem wokół Fabryki".

Więcej