Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.

Rewitalizacja – aktualności

Drukuj

Aktualności dotyczące działań rewitalizacyjnych podejmowanych, podejmowanych przy wsparciu samorządu na terenie Dąbrowy Górniczej.

W weekend w Ząbkowicach rozpoczęły się konsultacje społeczne. Mieszkańcy rozmawiali m.in. o tym, czego brakuje im w dzielnicy, jaki drzemie w niej potencjał i z jakimi problemami się borykają. W planach są kolejne spotkania i warsztaty.

***

Do 10 czerwca mieszkańcy 36 dąbrowskich osiedli mogą składać propozycje do wznawianego po dwóch latach przerwy Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego. Na realizację pomysłów miasto przeznaczy 7 mln zł.

***

W Ząbkowicach rozpoczynają się konsultacje społeczne, w czasie których mieszkańcy wypowiedzą się, co chcieliby zmienić w dzielnicy. Potrwają do września, a zebrane w ich trakcie sugestie i pomysły trafią do Lokalnego Programu Rewitalizacji.

***

Jest szansa, że niszczejący dworzec na stacji w Ząbkowicach doczeka się modernizacji i będzie ponownie służył mieszkańcom. Jeżeli jego właściciel, czyli PKP S.A. wyremontuje budynek, miasto go wynajmie. – Liczę, że wspólnie z koleją stworzymy miejsce, które stanie się wizytówką Ząbkowic – podkreśla Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

***

W czerwcu w Ząbkowicach rozpoczną się konsultacje społeczne, w czasie których mieszkańcy wypowiedzą się, co chcieliby zmienić w swojej dzielnicy. Potrwają do września, a zebrane w ich trakcie sugestie i pomysły trafią do Lokalnego Programu Rewitalizacji.

***

Remont jest wydatkiem, ale przy tej okazji można też trochę zaoszczędzić. To możliwe, bo właściciele starszych budynków w niektórych częściach miasta, w zamian za przeprowadzone modernizacje, mogą skorzystać z ulgi podatkowej.

***

Plecenie wianków, robienie wielkanocnych ozdób i zdobienie pisanek. Do tego specjalna sesja fotograficzna, której bohaterami były mamy i dzieci. Tak było na kolejnym spotkaniu w ramach projektu „Ząbkowicka kawiarenka mam”.