Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
13 października 2021

Ulica Strzemieszycka z ruchem wahadłowym. Rozpoczęła się budowa kanalizacji

Drukuj

Zgodnie z zapowiedziami MZUM.PL rozpoczął budowę kanalizacji w ulicy Strzemieszyckiej. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

Prace w Strzemieszycach rozpoczęły się od zrywania starej nawierzchni między skrzyżowaniami z ul. Puszkina i Fabryczną. Na tym odcinku w czasie frezowania ruchem samochodów we wtorek i w środę kierowała wahadłowa sygnalizacja świetlna.

Dodatkowo w godzinach szczytu osoby uprawnione do kierowania ruchem dbały o to, by kierowcy nie zatrzymywali się między rogatkami w oczekiwaniu na zielone światło.

W kolejnych dniach kierowcy będą jeździć po sfrezowanej nawierzchni, a wraz z postępem prac przy budowie kanalizacji miejscami ruchem sterować będzie sygnalizacja wahadłowa.

Warta ponad 17 mln zł inwestycja potrwa 12 miesięcy

Budowę grawitacyjnej kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz ułożenie wodociągu wzdłuż 850-metrowego odcinka ul. Strzemieszyckiej – od skrzyżowania z ulicą Puszkina do skrzyżowania z ulicą Szklanych Domów – miasto zleciło Przedsiębiorstwu Miejskiemu MZUM.PL. Z wartymi 17,2 mln zł pracami miejska spółka ma się uporać w 12 miesięcy.

– Przy okazji nowa kanalizacja zostanie wykonana również w części ul. Puszkina – na odcinku od Strzemieszyckiej do DK94 – zapowiada Rafał Zwoliński, naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów.

Do końca 2021 roku MZUM.PL ma poukładać rury na odcinku między ul. Puszkina a Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 5. Natomiast w kolejnych miesiącach w pełnym zakresie odtworzona zostanie nawierzchnia pasa drogowego z wcześniejszym wykonaniem podbudowy na całej szerokości jezdni i chodników.

Damian Rutkowski, wiceprezydent Dąbrowy Górniczej, zapowiada, że przy okazji budowy kanalizacji po stronie jezdni w kierunku bazyliki powstanie dwukierunkowa droga rowerowa. To będzie kontynuacja drogi rowerowej wybudowanej w zeszłym roku wzdłuż ulicy Oddziały AK Ordona.

Czytaj więcej

Kultura

Weekend w mieście

Rekreacja

Spotkanie z Treflem w TV

Komunikaty

najem i dzierżawa

Wiadomości

Uczniowie podstawówek mogą napisać „List do św. Mikołaja”