Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
24 sierpnia 2021

Trudny teren, upał, a do pokonania 20 km

Drukuj

22 sierpnia w Błędowie odbyła się V edycja półmaratonu Suhara. Ponad 80 zawodników wzięło udział w wyczerpującym biegu, mierząc się z trudnym terenem i upałem, na dystansie blisko 20 km.

Pozytywne nastawienie towarzyszyło uczestnikom od samego początku biegu. – Przyjechałem tu zaraz po pracy, a dzień wcześniej biegłem w bliźniaczym biegu. Cieszę się, że takie wydarzenia są organizowane w Dąbrowie i że „Suhar” dołączył do świętowania urodzin Dąbrowy – komentuje Andrzej, jeden z obecnych zawodników.

W zmaganiach wzięła udział zróżnicowana rzesza chętnych – na starcie spotkaliśmy i zawodowców, i osoby chcące po prostu spędzić niedzielne popołudnie w aktywny sposób, z dala od telefonu, telewizora czy komputera. O godzinie 11:00 nastąpił oficjalny start. Zawodnicy ruszyli wyznaczoną trasą. Na butach każdego z półmaratończyków został umieszczony specjalny czujnik, mający za zadanie pomiar przebytej trasy. Rodziny i znajomi odprowadzili brawami wszystkich startujących,  zaczęli czekać na ich powrót.

Pierwszy na mecie został powitany Łukasz Hrabia, ustanawiając nowy, najlepszy czas półmaratonu – 01.32:27 (poprzedni 1 godz. 41 min. – Było ciężko, pomimo że trasa była ciut łatwiejsza w porównaniu do poprzednich lat – wspomina zwycięzca. Niedługo po nim, na mecie pojawili się Sławomir Szeląg i Krzysztof Sobór z czasem 01.37.54 i 01.38:26. W kategorii żeńskiej jako pierwsza przybyła wielokrotna mistrzyni Półmaratonu Suhara Klaudia Klaudia – z wynikiem 01:59:36.

Po blisko 3 godzinach, na terenie ośrodka Eurocamping, odbyła się uroczysta dekoracja. Oficjalnie zostały ogłoszone wyniki w każdej kategorii, według płci i przedziału wiekowego uczestników.

Na zdjęciu zwycięzca biegu – Łukasz Hrabia ze swoim pupilem.

Foto: Daniel Szkoda

Czytaj więcej

Wiadomości

Sąsiedzki kiermasz w SP 29. Można pomóc poszkodowanym w pożarze

Wiadomości

Poczuj magię kina, zostań statystą

Wiadomości

Zmiany w komunikacji od 1 czerwca. Nowe linie, trasy i przystanki autobusowe

Strona główna

Dzień Dziecka w Dąbrowie Górniczej