Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści
 • Wersja dla niedowidzących Wersja dla niedowidzących
 • Wersja dla niepełnosprawnych
 • Wielkość czcionki
  Zmniejsz rozmiar czcionki
  Zwiększ rozmiar czcionki
 • BIP

Dostępne skróty klawiszowe:

 • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
 • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
 • ALT + 2 Przejście do treści.
 • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
 • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
17 lutego 2021

Przedszkolne modernizacje z unijnym wsparciem

Drukuj

Kolejne dąbrowskie przedszkole przejdzie modernizację. To szósta placówka, w której prace przeprowadzone zostaną z unijnym dofinansowanie. Łącznie ma ich być jedenaście.

– Właśnie podpisaliśmy umowę na remont przedszkola nr 14. Wykonawca ma 180 dni na przeprowadzenie termomodernizacji budynku przy ul. Tysiąclecia. To już kolejne przedszkole, które przechodzi modernizację przy wsparciu środków z Unii Europejskiej. W 2020 roku zmodernizowaliśmy przedszkola nr 1, 4 i 29. Obecnie trwają prace w przedszkolach nr 9 i 39, a w następnej w kolejności szykujemy się do remontów przedszkoli nr 20, 32 i 36 – poinformował we wtorek Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Wykonawcą prac w przedszkolu nr 14, znajdującym się przy ul. Tysiąclecia na osiedlu Kasprzaka, będzie Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane „A. Piaskowski i Spółka” Sp. z o.o. Zadanie obejmuje m.in. wymianę okien i drzwi, ocieplenie ścian i wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, modernizację systemu wentylacji, remont toalet, malowanie ścian i sufitów. W budynku wymienione będą też instalacje: elektryczna, centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjna i hydrantowa. Zgodnie z umową, firma na przeprowadzenie robót ma 180 dni. Wartość inwestycji opiewa na ponad 3,5 mln zł.

Na zdjęciach budynek przedszkola nr 14, w którym wkrótce ma zacząć się remont:

5

Aktualnie prace trwają w przedszkolach nr 9 (ul. Górnicza) i 39 (ul. Mireckiego). Podczas robót budynki są wyłączane z użytkowania, a maluchy chodzą do innych placówek. Z początkiem września dzieci wróciły do trzech odnowionych przedszkoli – nr 1 (ul. 1-go Maja), 4 (ul. Cieszkowskiego) i 29 (ul. Ludowa). Termomodernizacje, obejmujące również m.in. wymiany instalacji i wyposażenia, prowadzone są z unijnym wsparciem. Miasto pozyskało na to 12,5 mln dotacji. W ramach tego projektu, metamorfozę ma przejść 11 budynków, do których uczęszczają dzieci.

Na zdjęciach zmodernizowane przedszkola nr 1, 4 i 29:

19

Oprócz inwestycji prowadzonych z wykorzystaniem funduszy europejskich, w mieście realizowane są również przedsięwzięcia finansowane w pełni ze środków własnych. Tak było w przypadku przedszkola nr 11 przy ul. Krasińskiego, które w zupełnie nowej odsłonie działa od września zeszłego roku.

Stary budynek przeszedł kompleksowy remont, a obok wybudowano nowy pawilon. Przedszkole dysponuje teraz dużą salą do zajęć wychowania fizycznego, a także wydarzeń kulturalnych czy teatralnych. Nie brakuje klasycznych sal dydaktycznych i wielofunkcyjnych, czyli miejsc, w których mogą odbywać się zajęcia komputerowe, językowe i plastyczne. Przedszkole jest przystosowane dla dzieci niepełnosprawnych, więc z myślą o nich utworzona została przestrzeń do prowadzenia terapii sensorycznej. Przy wejściu są pochylnie ułatwiające dostanie się do środka, a wewnątrz windy. Przed modernizacją placówka mogła pomieścić 125 dzieci, po rozbudowie są miejsca dla 250 przedszkolaków. Tymczasowo zajmują je wychowankowie z remontowanych przedszkoli, a po zakończeniu prac będą służyć maluchom na stale uczęszczającym do „jedenastki”.

Na zdjęciach rozbudowane przedszkole nr 11:

11

W Dąbrowie Górniczej funkcjonuje łącznie 29 przedszkoli, zespołów szkolno-przedszkolnych i oddziałów przy szkołach podstawowych, zapewniających opiekę dla dzieci w wieku 3-6 lat. Przedszkole dla niepełnosprawnych działa również w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.

PK

Czytaj więcej

Strona główna

PKP wybrały firmę, która przebuduje dworzec w centrum Dąbrowy Górniczej

Wiadomości

DK1 będzie „ekspresówką”. Kierowcy pojadą nowymi jezdniami i węzłami, dla pieszych i rowerzystów powstaną kładki

Strona główna

Bezpłatne badania przesiewowe w Zagłębiowskim Centrum Onkologii

Wiadomości

Pięć biznesów w finale. W listopadzie poznamy ten najlepszy