Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
8 lutego 2019

Nie tylko dla zakochanych

Drukuj

Co prawda święto zakochanych dopiero w przyszłym tygodniu, ale już w najbliższą niedzielę odbędzie się pełen pozytywnych emocji Bieg Walentynkowy. Nie tylko zakochanych zapraszamy na wyjątkowy koncert niesamowitych kobiet, czyli Orkiestry KoleŻeńskiej Les Feminos.

Piątek, 8 lutego

Joga dla Seniora – ćwiczenia na zdrowy kręgosłup, godzina 10.00.
Klub Osiedlowy Unikat
Joga poprawia samopoczucie, uspokaja umysł, przeciwdziała stresowi. Systematyczne ćwiczenia przyczyniają się do zwiększenia zakresu ruchu stawów i prawidłowej postawy. Wzmacniają ciało, usuwają napięcia mięśniowe i emocjonalne, dodają energii.

Zajęcia Malarskie dla Dorosłych, godzina 17.00.
Klub Osiedlowy Unikat
Zajęcia oparte są na rysunkowym i malarskim studium z natury ze zdjęć i reprodukcji znanych obrazów, jak również malarstwie ekspresyjnym, poszukującym przypadku i eksperymentu. Dla zaawansowanych i początkujących.

 

 


Zumba dla młodzieży i dorosłych, godzina 17.30.
Świetlica Środowiskowa w Okradzionowie
Zumba, czyli taniec i fitness w jednym. Ta forma ruchu od kilku lat zdobywa coraz większe grono fanów. Zumba przyciąga prostotą, wesołą i skoczną muzyką oraz tym, że jest odpowiednia dla każdego, niezależnie od zdolności ruchowych i tanecznych.

Mecz siatkówki, godzina 18.00
Hala Widowiskowo-Sportowa Centrum
Dąbrowska drużyna MKS Dąbrowa Górnicza zmierzy się z Karpatami Krosno. W trakcie meczu przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy na leczenie młodej dąbrowianki – Nicole. więcej
Bilety dostępne online, a także w kasie hali przed spotkaniem.

Wernisaż Wystawy 10 Międzynarodowe Biennale Miniatury, godzina 18.00.
Pałac Kultury Zagłębia Galeria
Tym razem w Galerii Sztuki PKZ będzie można oglądać wystawę 10. Międzynarodowego Biennale Miniatury, które co dwa lata odbywa się przy Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie. W ostatniej edycji konkursu wzięło udział 254 autorów z całego świata, którzy nadesłali 671 miniatur. Międzynarodowe jury postanowiło zakwalifikować na wystawę 289 prac 153 autorów, z których czwórka została uhonorowana nagrodami.
To nie pierwszy raz, gdy Biennale Miniatury gości w murach pałacowej galerii, jednak za każdym razem wystawa cieszy się sporym zainteresowaniem nie tylko ze strony dorosłych, ale również młodzieży. Ekspozycja to przykład tego jak można zamknąć otaczającą nas rzeczywistość w bardzo małym formacie, stosując różne techniki artystyczne. Wystawę można oglądać od 8 lutego do 10 marca.

Sobota, 9 lutego

Zimowe pejzaże – benefis Wojciecha Wróbla, godzina 18.00.
PKZ Dom Kultury Ząbkowice
Zapraszamy na spotkanie wieńczące długoletnią pracę zawodową Wojciech Wróbla – instruktora nauki gry na gitarze w Pałacu Kultury Zagłębia. W programie imprezy przewidziano występ zespołów Garden Party, Street, Whiskey River oraz inne muzyczne niespodzianki. Koncert poprowadzi Wojciech Pacula, dziennikarz Polskiego Radia Katowice.

Orkiestra Koleżeńska Les Femmes – W Rytmach Karnawału, godzina 18.00.
Świetlica Środowiskowa w Tucznawie
Zapraszamy na koncert karnawałowy w wykonaniu 14 instrumentalistek Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego. Na co dzień pracują w orkiestrze symfonicznej, choć wszystkie kochają muzykę klasyczną, to odczuwają niedosyt innych gatunków, dlatego stworzyły zespół, którego pasją jest dobra muzyka, na którą składają się perły muzyki klasycznej, aranżacje muzyki filmowej, rozrywkowej, tanga, ragtime’y, a nawet walce, marsze i polki. To, co je wyróżnia, to nietypowy skład. Oprócz tradycyjnych instrumentów smyczkowych posiadają w zespole elektryczną wiolonczelę, perkusję, fortepian i harfę. Daje im to możliwość wykonywania ciekawych, niespotykanych aranżacji i sprawia, że brzmienie ich utworów jest wyjątkowe. Większość z artystek koncertowało na wielu scenach świata, współpracując z największymi orkiestrami, wokalistami i zespołami muzycznymi. Zespół współpracuje z jednym z najlepszych polskich dyrygentów młodego pokolenia – Maciejem Tomasiewiczem. Skład zespołu:
I skrzypce: Michalina Piątek, Katarzyna Gwizdon, Elżbieta Pisarska
II skrzypce: Małgorzata Wacławik, Agnieszka Dancewicz
altówki: Joanna Botor, Sabina Wocław
wiolonczele: Justyna Majewska, Anna Fert, Katarzyna Muszała
wiolonczela elektryczna: Grażyna Róg
perkusja: Anna Famuła-Galwas
fortepian: Mirella Malorny
harfa: Agnieszka Kaczmarek-Bialic
prowadzenie koncertu: Justyna Cębrzyńska

Niedziela, 10 lutego

VIII Bieg Walentynkowy, godzina 11.00.
Hala Widowiskowo-Sportowa „Centrum”
Tradycyjnie, tuż przed walentynkami, po raz ósmy ulicami Dąbrowy Górniczej pobiegnie wyjątkowy, barwny Bieg Walentynkowy. Trasą, liczącą 5 km, pobiegną biegacze oraz fani nordic walking. W biegu wezmą udział osoby indywidualne oraz, jak na imprezę walentynkową przystało, pary. Podobnie, jak w latach poprzednich, również w tym roku organizatorzy liczą na kreatywność uczestników w kwestii stroju. Choć w lutowym biegu liczy się przede wszystkim dobra zabawa, zmierzony zostanie czas. Na najszybszych zawodników będą czekały nagrody rzeczowe.

Pogoria Morsuje,
godz. 11.00.Pogoria III (przy molo)
Tradycyjnie, jak zawsze zimową porą, po doskonałej rozgrzewce morsy zaplanowały kąpiel w doborowym towarzystwie.

 Cały weekend

Mary Poppins – Ferie z Filmem, godzina 15.00.
Kino Kadr, PKZ
Gatunek: familijny, muzyczny, fantasy kraj produkcji: USA 2018, czas trwania: 130 min, film dubbingiem
Reżyseria: Rob Marshall, obsada: Emily Blunt, Emily Mortimer, Meryl Streep
Mary Poppins pomaga nowemu pokoleniu rodziny Banksów odnaleźć radość i zachwyt życiem, które zatracili w szarej codzienności. Niezawodna niania i jej magiczne zdolności jak zwykle przemienią każde zadanie w niezapomnianą fantastyczną przygodę!

 

 

Spider-Man Uniwersum – Ferie z Filmem, godzina 17.00.
Pałac Kultury Zagłębia (Sala Teatralna)
Gatunek: animacja, familijny, akcja, kraj produkcji: USA 2018, czas trwania: 117 min, film z dubbingiem
Reżyseria: Bob Persichetti, Peter Ramsey, obsada: Nicolas Cage, Hailee Steinfeld, Jake Johnson
Kinowy powrót jednego z najważniejszych superbohaterów, ikony popkultury – Spider-Mana! Animowana superprodukcja Sony/Marvel zabierze nas do alternatywnego Spider-Świata, w którym poznamy Milesa Moralesa, nastolatka z Brooklynu, który niespodziewanie dla samego siebie odkrywa w sobie… Spider-Mana. Z pomocą nieoczekiwanych przyjaciół uczy się, jak wyzwolić w sobie (super)bohatera. W filmie spotkamy całe uniwersum postaci związanych z przygodami Spider-Mana. Na widzów czekają niespodzianki, nieoczekiwani goście, ale przede wszystkim mnóstwo humoru i zabawy konwencją. Gigantyczne wrażenie robi sposób animacji, jakim posłużyli się twórcy filmu.
NAGRODY:
– Złoty Glob dla najlepszej animacji 2018 roku
– najlepszy film animowany według Nowojorskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych
– najlepszy film animowany według Krytyków Filmowych Los Angeles
– najlepszy film animowany według Nowojorskich Krytyków Filmowych Online

Agá, godzina 17.30.
Kino Kadr, PKZ
Gatunek: dramat, kraj produkcji: Bługaria, Niemyc, Francja 2018, czas trwania: 96 min
Reżyseria: Milko Lazarow, obsada: Michaił Aprosimow, Feodosia Iwanowa, Galina Tichonowa
Agá, jeden z najbardziej niezwykłych filmów Berlinale 2018, to pełna czułości oda do ginącego świata, powstała na przekór rzeczywistości, w której tylko dystans i emocjonalny chłód gwarantują przetrwanie.
Intymna, ale skrywająca potężny ładunek emocji Agá jest opowieścią o losach Nanooka i Sedny, mieszkających samotnie w lodowej krainie gdzieś na północy Jakucji. Wieczorami, pod stertą futer, starzejąca się para opowiada sobie dawne mity, nieprzystające już do rzeczywistości, w której czyste niebo nad ich głowami przecinają samoloty, gdzie przetrzebiono zwierzęta. Nad szczęśliwą jesienią życia małżonków unosi się jednak bolesne wspomnienie tytułowej Ági – córki, która przed laty opuściła rodziców i odeszła do miasta. Co między nimi zaszło? Czy istnieje szansa na pojednanie rodziny? Lazarov w niebanalny sposób prowadzi widzów do końca pięknego mitu, którego nie ma już kto opowiadać. Poza nim czeka nas już tylko wielka pustka. W jej obliczu najcenniejszym skarbem okazuje się umiejętność mądrego współodczuwania.

Anioł, godz. 19.30.
Kino Kadr, PKZ
Gatunek: dramat/biograficzny, kraj produkcji: Argentyna/Hiszpania 2018, czas trwania: 115 min
Reżyseria: Luis Ortega, obsada: Lorenzo Ferro, Chino Darin, Daniel Fanego
Argentyński kandydat do Oscara 2019 – wyprodukowany przez Pedro Almodóvara i twórców Dzikich historii.  Premierowo prezentowany w prestiżowej sekcji Un Certain Regard 71. MFF w Cannes.
Film oparty na prawdziwej historii seryjnego mordercy Carlosa Robledo Pucha zwanego Aniołem śmierci.
Wibrujące rock-n-rollem Buenos Aires, lata 70-te. 17-letni Carlitos o twarzy anioła (Lorenzo Ferro) przemierza ulice, jakby należały do niego. Od najmłodszych lat wykorzystuje wszelkie okazje by kraść. To fascynacja, której nie chce się oprzeć. Kiedy w nowej szkole spotyka Ramona (Chino Darín) natychmiast stają się przyjaciółmi. Wyruszają w podróż pełną ryzykownych przygód, namiętnej miłości i mrocznej zbrodni.
Porywająca historia. Stylistyczny majstersztyk. Wizualna uczta.

Czytaj więcej

Kultura

Weekend w mieście

Wiadomości

Dąbrowski bus dla seniora. Nowy numer i nieco niższe opłaty

Strona główna

Przebudowa ulicy Młodych. Objazd dla autobusów linii 644 i 645

Rekreacja

MKS ostatni raz w rundzie zasadniczej zagra u siebie