Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
22 września 2020

Innowacyjny producent szuka pracowników

W strefie inwestycyjnej w Tucznawie powstaje zakład produkcyjny separatorów do baterii litowo-jonowych. Rekrutacja do fabryki już ruszyła.

W Tucznawie ulokuje się SK hi-tech battery materials Poland, będący częścią SK Group – jednej z największych firm w Korei Południowej. SK, jako pierwsza w Korei i trzecia na świecie, opracowała LiBS – separator do akumulatorów litowo-jonowych, kluczowy składnik akumulatorów.

Celem SK  jest zostanie czołowym producentem LiBS, poprzez zwiększenie konkurencyjności prowadzonej działalności. Fabryka powstająca w Dąbrowie Górniczej ma pomóc osiągnąć ten cel oraz zwiększyć ekspansję na rynki europejskie. Zatrudnienie w niej znajdzie minimum 350 osób. Zakład ma być w pełni gotowy w kwietniu 2021 roku, a w IV kwartale 2021 roku mają rozpocząć prace pierwsze linie produkcyjne.

SK prowadzi I fazę rekrutacji na stanowiska produkcyjne. Poszukuje również specjalistów oraz inżynierów, którzy będą wspierać wewnętrzne działy firmy.

Oferty pracy:

– specjaliści i inżynierowie

– stanowiska produkcyjne

Separatory, które będą produkowane w dąbrowskim zakładzie, znajdą zastosowanie w bateriach do smartfonów, laptopów, tabletów czy aut elektrycznych.

Strefa inwestycyjna w Tucznawie cały czas się rozwija. Miasto rozbudowuje infrastrukturę, która ułatwi korzystanie z kolejnych działek. Powstają m.in. drogi, chodniki, ścieżka rowerowa, oświetlenie uliczne i wodociąg, kanalizacja deszczowa i sanitarna, a także zbiorniki retencyjne.


Strefa inwestycyjna w Tucznawie dysponuje jeszcze ponad 100 ha terenów, na których można uruchomić m.in. działalność produkcyjną

Strefa inwestycyjna obejmuje 256 ha, z czego 211 ha to działki, na których można prowadzić działalność gospodarczą, a pozostała część przeznaczona jest dla niezbędnej infrastruktury – m.in. dróg, chodników, sieci energetycznych, sieci wodno-kanalizacyjnych czy zbiorników retencyjnych. Ponad 90 ha jest już zagospodarowanych przez firmy. Od 2017 r. działa tam japońska fabryka NGK Ceramics, produkująca filtry cząstek stałych, robionych z węglika krzemu i stosowanych w samochodowych układach wydechowych. Oprócz SK Innovation stawiającej swój zakład, dwóch innych inwestorów prowadzi prace przygotowawcze.

– W 2019 r. w strefie w Tucznawie sprzedaliśmy 28,6 ha, czyli niemal 1/3 wszystkich terenów, które zostały tam sprzedane. Trzeba podkreślić, że to efekt decyzji z minionych lat, dotyczących przeznaczenia tego miejsca pod inwestycje i dozbrojenia go. Bez tego nie byłoby 1,6 mld zł środków wydanych w strefie do tej pory przez inwestorów. To nie jest nasze ostatnie słowo, bo konsekwentnie realizujemy politykę przyciągania kolejnych, którzy zdecydują się prowadzić tam działalność, tworzyć miejsca pracy i zapewniać rozwój – mówi Marcin Bazylak, prezydent miasta.

Przedsięwzięcia tego typu nie byłyby możliwe bez oddania do użytku pod koniec 2014 r. zupełnie nowej drogi, o długości 9 km, która skomunikowała tereny inwestycyjne w Tucznawie z najważniejszymi drogami przebiegającymi przez Dąbrowę Górniczą – od przebudowanego węzła DK 94/ DW 790, poprzez DW 790, ul. Koksowniczą, ul. Gołonoską i nowy odcinek prowadzący przez Las Bienia do skrzyżowania z ul. Idzikowskiego. Przebudowa objęła też utworzenie rond na skrzyżowaniach: DW 790/Składowa, DW 790/Koksownicza, Koksownicza/Gołonoska, Gołonoska/Ząbkowicka/Związku Orła Białego.

Strefa gospodarcza w Tucznawie stanowi ważny filar rozwoju miasta, a jej uruchomienie było strategiczną decyzją dąbrowskiego samorządu. Inwestorzy to nie tylko nowe miejsca pracy, ale także zastrzyk gotówki do miejskiej kasy, wpływającej m.in. z opłat i podatków oraz ze sprzedaży nieruchomości.

PK

Czytaj więcej

Komunikaty

Dąbrowski Sanepid zamknięty. Przy ZCO można zrobić wymaz

Wiadomości

W Gołonogu powstaną tunele i ronda

Wiadomości

Dni Wolnościowe

Wojciech Bonowicz o ks. Tischnerze