Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
3 lutego 2023

II LO im. Stefana Żeromskiego partnerem Akademii WSB

Drukuj

II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej zostało szkołą partnerską Akademii WSB. Uczelnia objęła patronat nad klasą o profilu prawno-administracyjnym z rozszerzonym językiem angielskim.

Pod podpisanym w czwartek porozumieniem podpisali się Elżbieta Rudzka, dyrektor liceum oraz dr Rafał Rębilas, prorektor ds. współpracy z zagranicą,

Porozumienie dotyczy współpracy pomiędzy uczelnią a II LO w zakresie uczestnictwa w wykładach i warsztatach oraz innych zajęciach i wydarzeniach organizowanych przez Akademię WSB. Współpraca będzie dotyczyła także wspierania nauczycieli w doskonaleniu zawodowym i podnoszeniu kwalifikacji.

– Nasza klasa prawnicza liczy 34 osoby, także chętnych do wykonywania zawodu prawnika nie brakuje. Liczymy na świetną kadrę Akademii WSB, która będzie udzielała nam rad i wskazówek, a przede wszystkim merytorycznych wykładów dla młodzieży. Wierzę, że dzięki współpracy z Akademią WSB wykształcimy wspaniałe pokolenie przyszłych prawników – mówiła Elżbieta Rudzka.

– Akademia WSB współpracuje z liderami, a II LO im. Stefana Żeromskiego niewątpliwie jest jednym z liderów w kształceniu, nie tylko w Dąbrowie Górniczej, ale i w Zagłębiu i na Śląsku. Będziemy prezentować młodzieży nasze standardy naukowe i praktyczną stronę zawodu prawnika, jak również inne działania, jak np. Otwartą Akademię Nauki czy Festiwal Nauki Akademii WSB – powiedział dr Rafał Rębilas.

W ramach współpracy młodzież zapozna się wieloma aspektami pracy. – Studia na kierunku prawo dają wiele możliwości, bo to nie tylko zawód adwokata, czy radcy prawnego. To także zawody publiczne: sędzia, prokurator, notariusz, doradca podatkowy czy legislator. Jako Akademia WSB chcemy pokazywać praktyczną stronę tego zawodu. Uczniowie II LO będą mogli zobaczyć symulację rozprawy sądowej, poznają sztukę wypowiedzi sądowej czy wezmą udział w konkursach krasomówczych – mówi mec. Łukasz Staszel, adwokat, wykładowca Akademii WSB.

Czytaj więcej

Wiadomości

Ważny etap budowy nowej drogi w kierunku Gołonoga. Objazd do ulicy Kolejowej [MAPA]

Rekreacja

Weekend w mieście

Rekreacja

Sportowych emocji ciąg dalszy

Strona główna

Wielkie święto folkloru w Dąbrowie Górniczej