Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
21 listopada 2023

Hala sportowa na Łęknicach wkrótce będzie służyć uczniom

Drukuj

Dobiega końca kompleksowa modernizacja Zespołu Szkół nr 4. Dzieci i młodzież korzystają już z odnowionych klas, wkrótce do ich dyspozycji będzie także wyremontowana hala sportowa.

Zespół Szkół nr 4 na Łęknicach to jedna z większych placówek oświatowych w Dąbrowie Górniczej. Uczęszczają do niej uczniowie szkoły podstawowej nr 4 i dzieci z przedszkola nr 3. Budynek składa się z ośmiu segmentów z charakterystyczną rotundą w strefie wejściowej.

Prace modernizacyjne, prowadzone od jesieni 2022 r. przez firmę Częstobud, w dużej mierze dobiegły już końca. Obiekt m.in. zyskał nowe instalacje, wymieniono okna, wełną mineralną ocieplono ściany.

Na wartą ponad 42 mln zł inwestycję miasto pozyskało ponad 16,6 mln zł unijnego dofinansowania oraz 2,2 mln zł z Rządowego Fundusz Inwestycji Lokalnych.

– Efekty rozpoczętej w zeszłym roku przebudowy robią wrażenie. W najbliższych dniach udostępnimy jeszcze uczniom odnowioną halę sportową. Natomiast z powodu dodatkowych prac w przyszłym roku planujemy zakończenie prac na basenie – informuje Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Remont m.in. musi przejść zadaszenie basenowe, którego stan techniczny okazał się gorszy niż to wynikało z pierwotnych ocen. Dodatkowe prace trzeba też wykonać niecce basenowej.

Będą nowe miejsca w żłobku

1 kwietnia przyszłego roku w budynku ZS 4 rozpocznie działalność filia żłobka miejskiego. Dla maluchu utworzonych będzie tam 56 miejsc. W 2024 r. 32 miejsca powstaną też w filii żłobka na Manhattanie.

– Na utworzenie 88 miejsc pozyskaliśmy środki unijne, opiewające na prawie 3,3 mln zł. Dodatkowa korzyść dla rodziców będzie taka, że zyskają możliwość przeniesienia dziecka do placówki, która znajduje się bliżej ich domu. To ważne, bo dziś wiele osób dowozi pociechę na przykład z Łęknic czy Gołonoga na Mydlice – wyjaśnia Bożena Borowiec, zastępca prezydenta miasta.

Teraz w mieście są 292 miejsca, znajdujące się w głównej siedzibie żłobka przy ul. Jaworowej, a także w filiach przy ul. Tysiąclecia i Mireckiego.

Czytaj więcej

Nieruchomości

Przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej przy ul. Dąbrowskiego

Wiadomości

Przygotuj się na gorszą pogodę, nie zapominaj o potrzebujących

Wiadomości

Poczuj magię Świąt w Dąbrowie Górniczej

Rekreacja

Legia mocniejsza od MKS-u