10 lipca 2020

Fabryka Pełna Wydarzeń na każdy weekend wakacji!

Fabryka Pełna Życia w zaprasza w każdy weekend wakacji na koncerty, spektakle, kabarety, pokazy filmowe i zajęcia rekreacyjne.

Wstęp na imprezy jest wolny!

Fabryka Pełna Wydarzeń ruszyła w piątek, 3 lipca. Przed nami weekend #3, 17-19 lipca.

W piątki zapraszamy na koncerty w ramach muzycznej sceny fabryki. To na niej pojawiają się twórcy muzyki alternatywnej. Prezentujemy ciekawe zjawiska, oryginalne projekty i nowe nazwiska na polskiej scenie muzycznej.

W piątek, 17 lipca o godz. 20.00 wystąpi Jan Serce. W październiku ubiegłego roku ukazał się debiutancki album zespołu pod tytułem: „Nie będę tańczył”. To piosenkowa opowieść o sympatycznym, uczuciowym, choć nie zawsze przebojowym i zaradnym osobniku, borykającym się z poezją i prozą miłości. Ich muzyka to letnie noce, złamane serca i historie o długich powrotach nad ranem. Zespół ma za sobą występy m.in. na „Męskim Graniu 2019” w Żywcu. Utwory z tej płyty będzie można usłyszeć także w Fabryce.

Soboty to czas na targi i pokazy letniego kina plenerowego.

18 lipca od 10.00 do 18.00 zapraszamy na miejskie targi roślin pod nazwą Zieleń. Wszystkich balkonowych ogrodników, właścicieli domowych dżungli oraz parapetowych plantatorów roślin zielonych zapraszamy na wyjątkową podróż do świata miejskiej zieleni.

Podczas wydarzenia będzie można:

  • przygarnąć do siebie nowych, wyjątkowych zielonych przyjaciół,
  • wyposażyć przestrzeń swojej domowej dżungli w najlepszy design,
  • naturalnie zadbać o zdrowie i urodę.

A wieczorem zachęcamy do Letniego kina plenerowego organizowanego przez Pałac Kultury Zagłębia. W sobotę, 18 lipca o godz. 21.30 do zobaczenia będzie film „Kod Dedala” w reż. Régisa Roinsarda.
Dziewięciu tłumaczy zostaje zamkniętych w luksusowym bunkrze, aby przełożyć ostatnią część bestsellerowej serii. Kiedy efekty ich tajemnej pracy pojawiają się w Internecie, muszą ustalić, kto z nich jest złodziejem.

Niedziele poświęcamy na rekreację i wieczór komedii improwizowanej. Zawsze o godz. 10.00 prowadzimy zajęcia pod hasłem joga na trawie, a wieczorem o godz. 20.00 prezentujemy różne komediowe zjawiska parateatralne tj. teatr improwizowany, stand-up, kabaret i inne formy pokrewne. Kuratorem sceny jest Śląskie Centrum Improwizacji Impro Silesia. W niedzielę, 19 lipca o godz. 20.00 zobaczymy ekipę improwizatorów Impro Silesia w spektaklu pełnym humoru i zaskakujących zwrotów akcji. Śląskie Centrum Improwizacji zaprezentuje kolektyw utalentowanych improwizatorów na co dzień związanych z Teatrem Improwizacji „A propos”, Duetem „Olina&Paś” czy projektem „Kran Rasputin”.

Harmonogram – Fabryka Pełna Wydarzeń, weekend #3:

  • w piątek, 17 lipca:

od 15.00 Strefa Smaku,

o 20.00 na scenie wystąpi Jan Serce;

  • w sobotę, 18 lipca:

od 10.00 Strefa Smaku,

od 10.00 miejskie targi roślin – Zieleń,

o 21.30 w kinie plenerowym do zobaczenia „Kod Dedala” w reż. Régisa Roinsarda;

  • w niedzielę, 19 lipca:

od 10.00 Strefa Smaku,

o 10.00 zajęcia rekreacyjne z Chatą Jogi,

o 20.00 Impro Silesia w wieczorze komedii improwizowanej.

Przypominamy!

Przez cały lipiec i sierpień, od piątku do niedzieli w Fabryce Pełnej Życia czeka na chętnych mnóstwo atrakcji kulturalnych, kulinarnych i muzycznych. Na letniej scenie Fabryki pojawią się młode zespoły, grupy teatralne, stand-uperzy czy performerzy.

Ponadto:

  • od poniedziałku do czwartku od 15.00 otwieramy Strefę Smaku,
  • we wtorki od godz. 19.00 do godz. 20.00 polecamy sztuki teatralne Miejskiego Ośrodka Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej,
  • w środy od godz.17.00 do godz. 19.00 – Zieloną pracownię artystyczną z Dopamina Lab,
  • w czwartki od godz. 11.00 do godz. 20.00 – Klub Gier Historycznych z Muzeum „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej.

————————————————-

Ważne informacje organizacyjne!
Bezpłatne wejściówki na każdy seans Letniego kina plenerowego będą dostępne online na bilety.palac.art.pl od środy poprzedzającej dany seans. W razie niepogody seans będzie przeniesiony do Kino KADR.
Ze względu na sytuację epidemiologiczną w wydarzeniach może brać udział maksymalnie 150 osób. Uczestnicy są zobowiązani do zakrywania ust i nosa oraz zachowania dystansu społecznego wynoszącego co najmniej 2 metry.
Koncerty, spektakle teatralne i inne wydarzenia odbywać się będą w strefie wydzielonej. Widzowie proszeni są o wcześniejsze przybycie przed planowanym wydarzeniem. Miejsca siedzące przygotowane będą z zachowaniem dystansu społecznego.

Czytaj więcej

Wiadomości

Autobus naukowy „Bądź jak Ignacy” nad Pogorią III

Wiadomości

Awaria systemów rządowych

Zagłębiowskie Centrum Onkologii z dotacją Metropolii

Zmiana siedziby Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych