Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
1 kwietnia 2018

Dzień Wody w Zespole Szkół Sportowych

Drukuj

Światowy Dzień Wody to dobry czas do zabawy i nauki dla młodzieży zakręconej ekologicznie. Klub 4H z Zespołu Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Dąbrowie Górniczej kolejny raz zorganizował dla dzieci spotkanie z wodą pod hasłem „Woda – najważniejszy element najbardziej potrzebny do życia”.

Na spotkanie przybyli uczniowie i nauczycielki Szkoły Podstawowej ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dąbrowie Górniczej oraz dzieci i opiekunki z Przedszkola nr 6.

Program wydarzenia przepełniony był muzyką, tańcem i śpiewem. Uczniowie klas II S i II LL zachęcali gości do wspólnej zabawy, a każdy utwór związany był z wodą. Podobnie jak „Wodne kalambury”, pokazywane przez dorosłych dla swoich uczniów. Przedszkolaki przygotowały wraz ze swoimi opiekunkami wspaniały występ, wszystkich zaskoczyły ich piękne stroje i pomalowane buziaczki.

Część edukacyjna zawierała pokaz prezentacji multimedialnej „Znaczenie wody w przyrodzie”, wykonanej przez uczennicę klasy II S oraz pokaz doświadczeń fizyko-chemicznych wykonanych przez uczniów i wspomagających ich nauczycieli. Uczniowie w zabawny sposób pokazali znane zjawiska, jak dyfuzja, nie mieszające się ciecze, znikające barwy w reakcji zobojętnienia, pływające jajka, a zwieńczeniem pokazu był „wybuch” dwóch kolorowych wulkanów.

Dzieci i młodzież w kliku grupach wyklejała kolorowe jajka pisanki. Zabawie nie było końca. Ostatnim punktem imprezy wodnej był konkurs „Taniec z uczniami”, w którym do różnych melodii uczestnicy tańczyli w parach i robili to z ogromnym zaangażowaniem. Po raz kolejny zwyciężyła para z SOSW w Dąbrowie Górniczej. Drugie i trzecie miejsce zajęły pary z Przedszkola nr 6, reszta uczestników otrzymała wyróżnienia.

– Nasze zajęcia w prosty i przyjemny sposób pokazały główne cele obchodów Światowego Dnia Wody. Zwróciły uwagę na fakt, że woda jest niezbędna do życia wszelkich istot na kuli ziemskiej, egzystencji świata roślinnego i działalności gospodarczej. Starajmy się zrozumieć dlaczego zrównoważony rozwój jest tak istotny dla naszej błękitnej planety. Do zobaczenia za rok ! – Małgorzata Czapla, Anna Piwowar, Ewa Mazurek, opiekunki Klubu 4H.

 

Za oprawę muzyczną odpowiedzialna była Małgorzata Borkowska.

 

6

Czytaj więcej

Wiadomości

Drogowcy wyremontują ulice Młodych, Morcinka i Tysiąclecia

Wiadomości

Panie znów pokażą swoją siłę

Wiadomości

Marek Węgrzynowicz zastępcą prezydenta miasta

Strona główna

Licytacja przedmiotów nieodebranych z Biura Rzeczy Znalezionych