Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
21 września 2020

Biuro Rzeczy Znalezionych

Drukuj

Warto wiedzieć, że w Dąbrowie Górniczej, dokładnie w Urzędzie Miejskim przy ul. Granicznej 21 znajduje się Biuro Rzeczy Znalezionych. Czynne jest od poniedziałku do środy od godz. 7.30 do 15.30, w czwartek: od godz. 7.30 do 18.00 oraz w piątek: od godz. 7.30 do 13.00. Do odebrania m.in. telefony, rowery, klucze.

Rzeczy znajdujące się w depozycie urzędu można odebrać po okazaniu dowodu ich własności lub podaniu cech szczególnych, gwarantujących identyfikację przedmiotów. Należy również przedstawić swój dowód tożsamości.

W sprawie zagubionych przedmiotów należy zgłosić się do Biura Obsługi Klienta przy wejściu do urzędu. Można też zadzwonić pod numer 32 295-67-78 albo napisać na adres: rzeczyznalezione@dg.pl.

W chwili obecnej w Biurze Rzeczy Znalezionych czekają na swoich właścicieli telefony komórkowe, klucz do drzwi z zawieszką, zegarek, olejki liquidowe do e-papierosów, pieniądze, klocki, portfel, rowery, tester kamer do monitoringu. Pełny ich wykaz wraz z informacją na temat wszelkich procedur postępowania znajduje się na stronie internetowej w zakładce Biuletynu Informacji Publicznej.

Wydanie rzeczy znalezionej następuje pod warunkiem uiszczenia opłaty w wysokości kosztów poniesionych przez urząd, związanych z przechowywaniem rzeczy oraz utrzymaniem jej w należytym stanie i poszukiwaniem osób uprawnionych do jej odbioru. Zguby w depozycie czekają dwa lata, po tym czasie przechodzą na własność miasta albo Skarbu Państwa.

Aby zgłosić utraconą lub znalezioną rzecz, konieczne jest wypełnienie dokumentu „zawiadomienie o poszukiwaniu rzeczy zagubionej/utraconej lub znalezieniu rzeczy zagubionej/utraconej oraz złożenie go na Biuro Podawcze (stanowisko 14). Pobierz dokument

Jeżeli rzeczy zostały znalezione w budynku publicznym/pomieszczeniu otwartym dla publiczności/środku transportu publicznego znalazca zobowiązany jest oddać rzecz zarządcy budynku lub pomieszczenia albo zarządcy środka transportu publicznego.

Czytaj więcej

Wiadomości

Koleje Śląskie ze specjalną ofertą na wakacje

Wiadomości

Skrzyżowanie al. Róż/Legionów Polskich otwarte

Kultura

Graj i odkrywaj historię miasta

Wiadomości

Maturzyści poznali wyniki egzaminu