Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
21 września 2020

Biuro Rzeczy Znalezionych

Warto wiedzieć, że w Dąbrowie Górniczej, dokładnie w Urzędzie Miejskim przy ul. Granicznej 21 znajduje się Biuro Rzeczy Znalezionych. Czynne jest od poniedziałku do środy od godz. 7.30 do 15.30, w czwartek: od godz. 7.30 do 18.00 oraz w piątek: od godz. 7.30 do 13.00. Do odebrania m.in. telefony, rowery, klucze.

Rzeczy znajdujące się w depozycie urzędu można odebrać po okazaniu dowodu ich własności lub podaniu cech szczególnych, gwarantujących identyfikację przedmiotów. Należy również przedstawić swój dowód tożsamości.

W sprawie zagubionych przedmiotów należy zgłosić się do Biura Obsługi Klienta przy wejściu do urzędu. Można też zadzwonić pod numer 32 295-69-60 albo napisać na adresy: administracja@dg.pl lub rzeczy_znalezione@dg.pl.

W chwili obecnej w Biurze Rzeczy Znalezionych czekają na swoich właścicieli telefony komórkowe, klucz do drzwi z zawieszką, zegarek, olejki liquidowe do e-papierosów, pieniądze, klocki, portfel, rowery, tester kamer do monitoringu. Pełny ich wykaz wraz z informacją na temat wszelkich procedur postępowania znajduje się na stronie internetowej w zakładce Biuletynu Informacji Publicznej.

Wydanie rzeczy znalezionej następuje pod warunkiem uiszczenia opłaty w wysokości kosztów poniesionych przez urząd, związanych z przechowywaniem rzeczy oraz utrzymaniem jej w należytym stanie i poszukiwaniem osób uprawnionych do jej odbioru. Zguby w depozycie czekają dwa lata, po tym czasie przechodzą na własność miasta albo Skarbu Państwa.

Aby zgłosić utraconą lub znalezioną rzecz, konieczne jest wypełnienie dokumentu „zawiadomienie o poszukiwaniu rzeczy zagubionej/utraconej lub znalezieniu rzeczy zagubionej/utraconej oraz złożenie go na Biuro Podawcze (stanowisko 14). Pobierz dokument

Jeżeli rzeczy zostały znalezione w budynku publicznym/pomieszczeniu otwartym dla publiczności/środku transportu publicznego znalazca zobowiązany jest oddać rzecz zarządcy budynku lub pomieszczenia albo zarządcy środka transportu publicznego.

Czytaj więcej

Wiadomości

Lokalnie i na wynos

Wiadomości

Cała Polska w czerwonej strefie

Wiadomości

Połączmy tradycję z troską o środowisko

Wiadomości

Pora na zimowy czas