Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
3 sierpnia 2018

Zdrowy rozsądek nad wodą

Drukuj

Gdy temperatura ostro pnie się w górę, często szukamy ochłody nad wodą. Podczas takiego wypoczynku nie można zapominać o bezpieczeństwie i zdrowym rozsądku.

Żeby dobrze i bezpiecznie spędzić czas nad wodą, trzeba przestrzegać kilku prostych zasad. Przede wszystkim nie można kąpać się pod wpływem alkoholu. Nie wolno wchodzić do wody zaraz po opalaniu się. Niższa temperatura wody może wywołać przykurcze albo utratę przytomności, co może stać się przyczyną utonięcia. Najlepiej korzystać ze strzeżonych kąpielisk. Trzeba także unikać brawury, m.in. nie można skakać do zbiorników o nieznanym podłożu czy wypływać daleko od brzegu. Nad wodę warto również wybierać się w czyimś towarzystwie, tak by w razie nieszczęśliwego wypadku, ktoś wezwał pomoc.

 

 

Szczególnej rozwagi wymaga pobyt z dzieckiem nad wodą. Rodzice zawsze powinni czuwać nad kąpiącą się pociechą, maluchy do 7 roku życia muszą obowiązkowo znajdować się pod opieką dorosłych. Zdarzają się niestety przypadki, gdy dziecko plażuje samo albo jego opiekunowie są nietrzeźwi. Taka nieodpowiedzialność dorosłych jest karalna.

W Dąbrowie największą popularnością cieszy się Pogoria III. W letnie weekendy, jej brzegi przyciągają tysiące plażowiczów. Ich zachowanie niestety często pozostawia wiele do życzenia, bywa niebezpieczne i uciążliwe dla innych. Śmiecenie, nadużywanie alkoholu czy brawura to najczęstsze przewinienia, które sprawiają, że pobyt na łonie natury przestaje być przyjemnością, a zabawa nagle może przerodzić się w tragedię.

Nad Pogorią III o bezpieczeństwo plażowiczów dbają ratownicy WOPR, którzy strzegą kąpieliska przy plaży i patrolują cały akwen. Działa również sezonowy posterunek policji. gdy jesteśmy świadkami niebezpiecznych sytuacji warto skorzystać z ich pomocy.

Niezależnie od tego sami powinniśmy wiedzieć co zrobić gdy widzimy osobę tonącą. Czasami to nasza właściwa reakcja może uratować komuś życie.

 

Czytaj więcej

Wiadomości

Poradnia onkologiczna w Przychodni Merkury

Biznes

II przetarg na najem przy ul. Żeglarskiej

Rekreacja

Weekend w mieście

Nieruchomości

Przetargi na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Transportowej i ul. Rudnej