Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
12 września 2023

Zagłębiowskie Centrum Onkologii z kontraktem na PET

Drukuj

Zagłębiowskie Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej (ZCO) uzyskało kontrakt Narodowego Funduszu Zdrowia na badanie Pozytronowej Emisyjnej Tomografii (PET). To fantastyczna wiadomość dla ponad 800 tysięcy mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego, do tej pory kierowanych na badania PET do innych szpitali w woj. śląskim.

Dąbrowski szpital od wielu lat starał się o uzyskanie kontraktu na badania PET, jednego z kluczowych elementów diagnostyki i terapii onkologicznej. 

– Bardzo się cieszę, że po wielu latach starań i zabiegów mogę ogłosić tę wiadomość: pacjenci z Dąbrowy Górniczej oraz innych gmin Zagłębia nie będą już musieli jeździć na badania PET do placówek na Śląsku – podkreśla Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej i dodaje, że to doskonała okazja do podziękowań za wsparcie parlamentarzystom i samorządowcom wszystkich gmin Zagłębia. Pod apelem o przyznanie ZCO kontraktu na PET podpisali się również włodarze Będzina, Sosnowca, Czeladzi, Sławkowa, Siewierza, Wojkowic, Bobrownik, Psar i Mierzęcic.

– Przyznanie kontraktu sprawi, że diagnostyka i leczenie pacjentów w naszej placówce będzie przebiegać jeszcze sprawniej. To niezwykle ważne w leczeniu onkologicznym, by chory otrzymał szybką i kompleksową pomoc w jednym miejscu – zaznacza Marzena Kula, p.o. dyrektora ZCO.

W ZCO funkcjonują obecnie: Oddział Chirurgii Onkologicznej, Oddział Onkologii Klinicznej, Zakład Radioterapii, Poradnia Onkologiczna, Gabinet Chirurgii Onkologicznej oraz pracownie diagnostyczna RTG, USG, mammograficzna, TK, RM, SPECT-CT. Badanie PET było jedynym, które w dąbrowskiej placówce nie było refundowane przez NFZ.

Czytaj więcej

Strona główna

Konkurs plastyczny na plakat promujący jazdę rowerem

Biznes

Kolejni przedsiębiorcy w gronie laureatów Konkursu im. Adamieckiego

Wiadomości

Kolprem wyremontuje przejazd. Będą zmiany w organizacji ruchu

Rekreacja

Startuje walka o ligowe punkty. MKS podejmuje wicemistrza