Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści
 • Wersja dla niedowidzących Ikona wersja dla niedowidzącychWersja dla niedowidzących
 • Ikona wersja dla niepełnosprawnych Wersja dla niepełnosprawnych
 • Wielkość czcionki
  Zmniejsz rozmiar czcionki
  Zwiększ rozmiar czcionki
 • BIP

Dostępne skróty klawiszowe:

 • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
 • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
 • ALT + 2 Przejście do treści.
 • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
 • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
2 grudnia 2021

Zagłębiowskie Centrum Onkologii otworzyło nową część Oddziału Chorób Wewnętrznych

Drukuj

Zagłębiowskie Centrum Onkologii uruchomiło nowy odcinek Oddziału Chorób Wewnętrznych z 26 łóżkami, w tym czterema intensywnego nadzoru. Każda sala jest maksymalnie 3-osobowa i posiada w pełni wyposażony węzeł sanitarny.

Co ważne, oddział pełni całodobowy ostry dyżur, realizując jednocześnie planowe przyjęcia na zabiegi i operacje. To ważne w czasie, gdy z powodu w innych szpitalach województwa śląskiego kolejne oddziały interny są przeznaczane dla pacjentów covidowych.

– Cieszymy się, że w tych trudnych czasach udało nam się dokonać rzeczy, która mogła wydawać się niemożliwa. W obliczu czwartej fali koronawirusa i przekształcania kolejnych oddziałów w covidowe, nie możemy zapominać o pacjentach, którzy wymagają pilnego i niezwiązanego z COVID-19 leczenia. Widzimy to po coraz większej liczbie osób zgłaszających się na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Stąd decyzja o powstaniu nowego odcinka Oddziału Chorób Wewnętrznych, który zabezpieczy chorych, zapewniając im najwyższą jakość diagnostyki i opieki medycznej – mówi dr n. med. Tomasz Szczepanik, dyrektor Zagłębiowskiego Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej.

Kompleksowa diagnostyka i leczenie

W nowej części interny pracuje 6 lekarzy, w tym 4 specjalistów z dziedziny chorób wewnętrznych oraz 18 pielęgniarek. Dzięki przyznanej przez Ministerstwo Zdrowia akredytacji na realizowanie specjalizacji lekarskich z zakresu chorób wewnętrznych, jeszcze w grudniu do zespołu medycznego dołączą nowe osoby.

Usługi medyczne świadczone przez odcinek obejmują pełne spektrum z zakresu chorób wewnętrznych, takich jak: choroby układu krążenia, układu pokarmowego, układu oddechowego, zaburzenia endokrynologiczne czy metaboliczne. Dzięki obecności w ZCO oddziałów wielu specjalizacji, pracowni i zakładów (takich jak kompleksowy Zakład Diagnostyki Obrazowej wyposażony w wysokiej klasy tomograf, rezonans magnetyczny, mammograf, RTG czy USG), proces diagnostyczno-leczniczy jest skrócony do niezbędnego minimum. To jeden z atutów Zagłębiowskiego Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej, gwarantujący usługi medyczne najwyższej klasy.

Inwestycje w ZCO o wartości ponad 6 mln zł

Nowy odcinek Oddziału Chorób Wewnętrznych szpitala to jedna z wielu znaczących inwestycji i modernizacji, jakie przeprowadzono w 2021 roku w Zagłębiowskim Centrum Onkologii. We wrześniu otwarto jeden z dwóch w województwie śląskim specjalistycznych Oddziałów Diabetologii, a wcześniej wyremontowano i doposażono Oddział Udarowy, Ginekologiczno-Położniczy oraz Rehabilitacji. Odświeżono także SOR, Oddział Psychiatrii i Poradnie Specjalistyczne.

Podczas remontów poszczególnych oddziałów udało się m.in.: zakupić nowe łóżka specjalistyczne, materace przeciwodleżynowe, monitory i pompy infuzyjne czy nowy sprzęt do rehabilitacji. W celu walki z COVID-19, na terenie ZCO powstał również specjalny szpital kontenerowy z izolatkami, ułatwiający pomoc Pacjentom zakażonym koronawirusem.

Łączna wartość wszystkich prac przeprowadzonych w ciągu ostatniego roku przekracza kwotę 6 mln zł, a w planach Zagłębiowskiego Centrum Onkologii są już kolejne inwestycje: kontynuacja modernizacji SOR i Oddziału Chorób Wewnętrznych oraz Oddziału Psychiatrii.

Czytaj więcej

Rekreacja

Walecznie i do samego końca. MKS zmierzył się z Anwilem

Wiadomości

UFO odholowane na teren CSiR-u

Strona główna

W niedzielę ulica Strzemieszycka ma zyskać nową nawierzchnię

Rekreacja

Weekend w mieście