Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
20 października 2022

Wielkie sprzątanie Pogorii IV

Drukuj

Wody Polskie w Gliwicach zapraszają do sprzątania zbiornika Kuźnica Warężyńska. Zbieranie śmieci na terenie obiektu rozpocznie się 21 października 2022 r. o godzinie 10.

Będzie to już druga edycja wydarzenia organizowanego w ramach kampanii społecznej PGW Wody Polskie „Wody to nie śmietnik”, a jak pokazują liczne przykłady zanieczyszczania rzek i zbiorników wodnych, realizacja podobnych inicjatyw jest konieczna.

Porządkowanie terenu nad zbiornikiem po sezonie letnim zostanie zorganizowane już po raz drugi. W ubiegłym roku udział w akcji wzięli przedstawiciele lokalnych władz, służb ratowniczych, stowarzyszenia, szkoły, pracownicy PGW Wody Polskie oraz mieszkańcy. Wszyscy wspólnie dołożyli cegiełkę do zachowania czystości tego szczególnego w skali wojewódzkiej miejsca.

Zbiornik Kuźnica Warężyńska (potocznie nazywany Pogoria IV) pełni istotną rolę na mapie przyrodniczej Śląska. Jest jednym z niewielu obszarów tak cennych środowiskowo w województwie, który ze względu na obecność i gniazdowanie wielu gatunków ptaków, został objęty ochroną programu NATURA 2000. Co więcej, urozmaicona linia brzegowa i bliskość natury, sprawiają że zbiornik cieszy się dużą popularnością wśród osób ceniących rekreację wodną. Jest to miejsce popularne szczególnie wśród rowerzystów, którzy mogą poruszać się po nowopowstających ścieżkach. Znajduje się tu również stanica, z której korzystają służby i podmioty związane z bezpieczeństwem publicznym – Policja, Straż Pożarna i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Tegoroczna edycja wydarzenia rozpocznie się w piątek 21 października 2022 r. o godzinie 10, a zakończy o godzinie 13:00. Wszystkie osoby zainteresowane wzięciem udział w akcji Organizator zaprasza do punktu zbiórki, który znajduje się przy ulicy Marianki 14A w Dąbrowie Górniczej (od strony wody). W tym miejscu zlokalizowane jest zaplecze eksploatacyjne zbiornika. Uczestnicy otrzymają także worki na śmieci i rękawiczki.

Wsparcie i udział w wydarzeniu potwierdzili m.in.: Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, Urząd Miasta i Gminy Siewierz, 13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnej, Okręg PZW w Katowicach, Zagłębiowskie WOPR oraz Leroy Merlin.

Czytaj więcej

Rekreacja

Rusza sezon kąpielowy nad Pogoriami. Nie zapominaj o zdrowym rozsądku i bezpieczeństwie

Wiadomości

Weekend w mieście

Nieruchomości

Przetargi na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Szpakowej i ul. Rudnej

Rekreacja

Kibicuj biało-czerwonym w Fabryce Pełnej Życia