Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
5 kwietnia 2024

Weekend w mieście

Drukuj

Piątek 05.04

Faust – spektakl Szkolnego Koła Teatralnego Adamantem
Pałac Kultury Zagłębia godz. 18.00
Tym razem Szkolne Koło Teatralne Adamantem, działające w I Liceum Ogólnokształcącym im. Waleriana Łukasińskiego, sięga po słynny dramat romantyczny pt. „Faust” Johanna Wolfganga Goethego – najwybitniejszego przedstawiciela literatury okresu „burzy i naporu” (wczesny romantyzm niemiecki). Głównym bohaterem spektaklu jest na wpół legendarny mag, alchemik i filozof, a tematem – nieustanne zmaganie się mędrca ze „skończonością”.
Bilety: bilety.palac.art

Sobota 06.04

16 Półmaraton Dąbrowski ArcelorMittal Poland
Park Hallera godz. 10.00
Dzięki ukończonym inwestycjom w Centrum Miasta trasa będzie posiadała Atest PZLA i zapowiada się jeszcze ciekawiej niż w zeszłym roku. Dodajmy do tego unikalne koszulki, które sami wybierzecie oraz wspierających Was energetycznych kibiców, to zapowiedź, tego co spotkacie w Dąbrowie Górniczej podczas 16 Półmaratonu Dąbrowskiego.
Zapisy: datasport.pl

Kabaret Moralnego Niepokoju
Pałac Kultury Zagłębia godz. 19.00
Jest za to ciepły, błyskotliwy i inteligentny humor, którym Kabaret Moralnego Niepokoju zawsze komentuje życie. Są rodzice, od których nie chce się wyprowadzić dorosłe dziecko. Córka, która sprawia kłopoty ojcu. Ojciec, który zadręcza córkę. Mąż, który próbuje wyegzekwować od żony małżeńskie obowiązki. Małżeństwo, które ciągle nawzajem się poprawia – i syn, który zastanawia się nad swoją płcią i nad tym, jak właściwie powinno się go nazywać.
Bilety: bilety.adria-art.pl

Krótkometrażowe filmy animowane nominowane do Oscara 2024 – blok filmowy
Kino KADR godz. 14.00
Każda historia opowiedziana inną animowaną kreską to podróże przez rozmaite doświadczenia ludzkiej natury. W „Liście do świni” usłyszymy ocalałego z Holokaustu, którego wspomnienia skłonią do międzypokoleniowej refleksji na temat tożsamości i traumy. „95 zmysłów” to przemyślenia mężczyzny, któremu zostało niewiele czasu, aby cieszyć się życiem. „Nasz mundurek” ukaże realia irańskiej szkoły w pamięci jednej jej z uczennic, a „Pachydermia” pozornie beztroskie lato z dziadkami na wsi, gdzie za rogiem czai się niepokój. W „KONIEC WOJNY!” w alternatywnej rzeczywistości I wojny światowej dwóch żołnierzy przekazuje sobie wiadomości za pomocą gołębia pocztowego podczas gry w szachy, pokazując, że na wojnie nie ma zwycięzców.
Bilety: bilety.palac.art

Niedziela 07.04

Wybory samorządowe 2024
godz. 7.00 – 21.00

Scena/anecS dla dzieci – zespół Czereśnie
Pałac Kultury Zagłębia
godz. 10.00
Wyobraź sobie piosenki opowiadające o sprawach najważniejszych: ochronie przyrody, dbaniu o własne zdrowie, miłości do najbliższych, poszanowaniu różnorodności. Skierowane do najmłodszych, lecz unikające infantylizacji. Wykonywane w żywiołowej formie, pełnej wspólnych zabaw i interakcji z publicznością. Wyobraź sobie zespół dla dzieci inny niż wszystkie – Czereśnie! Występy Czereśni to okazja do poznania całej palety instrumentów i ich brzmień: perkusji, bandżo, mandoliny, gitary basowej, a nawet tuby czy klarnetu. Młody odbiorca ma szansę uczestniczenia w prawdziwym koncercie, wykonywanym przez profesjonalnych muzyków ogranych na scenach od Stanów Zjednoczonych, przez całą Europę, po daleką Australię. Sporo w tym jednak zabawy – dzieciaki (oraz dorośli) wciągane są do wspólnego tańca, tupania czy klaskania.
Bilety: bilety.palac.art

Bieg Tomka 2024
Pogoria III molo godz. 17.30
Bieg Tomka to inicjatywa grupy przyjaciół i rodziny Tomka Kowalskiego, dąbrowianina, który po pierwszym w historii zimowym zdobyciu ośmiotysięcznika Broad Peak w 2013 roku na zawsze pozostał w górach.
Wstęp wolny

Cały weekend

Żarciowozy w Dąbrowie Górniczej
Parking Nemo godz. 12.oo – 21.00
Powrót foodtrucków po zimowej przerwie!

Kino KADR

20 dni w Mariupolu
05.04 – 10.04 godz. 17.00
Bezkompromisowy dokument, którego nie da się zapomnieć: relacja dokumentująca zagładę tytułowego miasta, autorstwa jedynego dziennikarza, który pozostał w nim do końca. Film Czernowa, który z narażeniem życia rejestrował rosyjskie zbrodnie wojenne i codzienne życie mieszkańców Mariupola, to nie reporterski zapis wydarzeń, ale przeszywający, pełen pasji dokumentalny akt oskarżenia. A jednocześnie pełnoprawne filmowe dzieło, zrealizowane z imponującą formalną dyscypliną. Niewiele filmów ogląda się w takim napięciu – od pierwszych minut aż po finał, ujawnia, w jaki sposób udało się wywieźć ten materiał z okupowanej strefy. Niewielu twórców z taką mocą pokazuje bezlitosne okrucieństwo wojny.

Bękart
05.04 – 09.04 godz. 19.00
Weteran wojenny postanawia zbudować kolonię na nieurodzajnych wrzosowiskach jutlandzkich. Uzyskując zgodę króla, jego wrogiem staje się lokalny właściciel ziemski.

Chłopiec i czapla
06.04 – 07.04 godz. 11.00
Wychowywany przez wujka nastolatek uczy się życia poprzez rozwój duchowy. Wkrótce chłopak wkracza do magicznego świata wraz z gadającą czaplą.

Czytaj więcej

Strona główna

Ulica Legionów Polskich bez przejazdu w kierunku Mydlic

Strona główna

Gra terenowa „W poszukiwaniu magii” na dzień dziecka w CH Pogoria

Wiadomości

Szkoła w Błędowie wypiękniała na 105-lecie

Strona główna

Nabór uzupełniający do dąbrowskich przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych