Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
23 czerwca 2023

Weekend w mieście

Drukuj

Piątek 23.06

Wianki – obrzędy świętojańskie
Park Zielona godz. 17.00
W Parku Zielona przy fontannie odbędą się tradycyjne obrzędy nocy świętojańskiej – puszczanie wianków na rzece oraz pokaz tańców ludowych Beskidu Śląskiego w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca PKZ Gołowianie.
Wstęp wolny

Letnie Kino Plenerowe 2023 w dzielnicach – Każdy wie lepiej
Dom Kultury Ząbkowice godz. 21.30
Zapraszamy do dzielnic Dąbrowy Górniczej, gdzie będzie można zobaczyć interesujące polskie pozycje filmowe. Wstęp na seanse jest bezpłatny, niewymagane są również żadne wejściówki – nie zapomnijcie jednak zabrać koca lub czegoś do siedzenia, aby mieć pewność, że zobaczycie seans w komfortowych warunkach.
Wstęp wolny

Sobota 24.06

Run Fun
Pogoria III godz. 11.00
Run Fun to bieg, spacer, wesoły przemarsz rodzinny wokół Pogorii – niezapomniane 6 km dobrej zabawy! To będzie idealne rozpoczęcie wakacji. Będzie kolorowo, muzycznie, rodzinnie i sportowo.

Niedziela 25.06

Joga na trawie
Fabryka Pełna Życia godz. 10.00
To jedne z najbardziej lubianych zajęć, organizowanych w czasie letniego sezonu. Jogę przeprowadzą instruktorki z Chaty Jogi.

Piknik Rodzinny w Fabryce
Fabryka Pełna Życia godz. 12.00
Zapraszamy na drugą edycję Pikniku Rodzinnego w Fabryce Pełnej Życia, ul. Kościuszki 3 w Dąbrowie Górniczej. Czekają na nas liczne atrakcje!

Kino KADR

Asteroid City
23 – 28.06 godz. 17.00
Scenariusz filmu „Asteroid City” został napisany przez Andersona na podstawie historii, którą współtworzył z Romanem Coppollą. Produkcja rozgrywa się w fikcyjnym amerykańskim, pustynnym mieście około 1955 roku. Do miejscowości przyjeżdżają uczniowie i rodzice z całego kraju, aby wziąć udział w konwencji. Konwencja jednak zostaje spektakularnie zakłócona przez zmieniające się na świecie wydarzenia.

Pamfir
23 – 28.06 godz. 19.30
Tytułowy Pamfir, niegdyś przemytnik, dziś robotnik zarabiający na chleb w Polsce, wraca do domu w Zachodniej Ukrainie. Chce spędzić we wsi doroczny karnawał, a przede wszystkim pobyć z żoną i synem. Nastoletni Nazar wpada jednak w kłopoty i ojciec zmuszony jest spłacić jego dług. Pamfir odnawia stare kontakty i przyjmuje ostatnie zlecenie. Nie wie, że wkracza w świat, w którym da się przemycić wszystko, z wyjątkiem dobra.

Mała syrenka
24 – 28.06 godz. 11.00
Mała Syrenka to wyreżyserowana przez specjalistę od musicali – Boba Marshalla – aktorska wersja nagrodzonej Oscarami klasycznej animacji Disneya. To popularna historia pięknej, odważnej i żądnej przygód syrenki Arielki – najmłodszej i najbardziej niepokornej córki Trytona – króla mórz i oceanów. Fascynacja światem ludzi ciągnie ją na powierzchnię, gdzie trafia na przystojnego księcia Eryka i z miejsca się w nim zakochuje. Mimo wszelkich zakazów Ariel podąża za głosem serca i zawiera pakt z podstępną morską wiedźmą Urszulą. Syrenka będzie mogła żyć na lądzie, ale cena okaże się bardzo wysoka.

Po prostu super – Letnie Kino Dzieci 2023
24 – 28.06 godz. 15.00
11-letnia Hedvig pasjonuje się grami. Jej ojciec jest superbohaterem, który czuwa nad bezpieczeństwem całego miasta. Hedvig ma jednak wrażenie, że nie posiada takiej mocy jak on. Mimo wszystko postanawia zrobić wszystko, by w przyszłości go godnie zastąpić. Okazuje się, że to co miało kiedyś nadejść, nadejdzie już jutro, a Hedvig będzie musiała temu stawić czoła. Pomogą jej w tym wysportowany kuzyn Adrian i nieco szalona babcia.

Czytaj więcej

Wiadomości

Znamy wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim

Strona główna

Trzysta bocianów na budowie huty. Rozmowa z Anną Cieplak

Wiadomości

Ruszają fora mieszkańców

Wiadomości

Spotkanie wokół historii miasta i Huty „Katowice” oraz książki „Ciało Huty” Anny Cieplak