Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
11 marca 2024

Ulice Morcinka i Tysiąclecia zamknięte na czas remontu

Drukuj

Od frezowania nawierzchni we wtorek 12 marca rozpocznie się remont ulicy Morcinka. Dzień później podobne prace drogowcy rozpoczną także na ulicy Tysiąclecia.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, drogowcy wyremontują północną jezdnię ulicy Morcinka (w kierunku alei Zagłębia Dąbrowskiego) oraz ulicę Tysiąclecia – w pierwszym etapie między skrzyżowaniami z aleją Piłsudskiego a ulicą 11 Listopada.

Remontowany odcinek ulicy Morcinka zostanie zamknięty dla ruchu, mieszkańcy będą jednak mieli możliwość wjazdu w osiedle i dojazdu do sklepów i punktów handlowych. Pozostały ruch w obu kierunkach będzie się odbywał jezdnią południową (w kierunku alei Piłsudskiego). Tam też zostanie zlokalizowany przystanek autobusowy, z którego autobusy linii 656 odjeżdżają w kierunku Ząbkowic.

Prace na ulicy Morcinka, poza wspomnianym frezowaniem nawierzchni, obejmą także regulację wpustów deszczowych i ułożenie dwóch warstw nawierzchni asfaltobetonowej. W zależności od pogody, prace potrwają 2-3 tygodnie.

Podobny zakres będzie miał remont ulicy Tysiąclecia. Z powodu zamknięcia ulicy dla ruchu z obsługi wyłączony zostanie przystanek autobusowy Gołonóg Tysiąclecia, a linia linia 645 od 13 marca będzie kursowała objazdem przez ulice Kasprzaka i Kosmonautów.

– Zdecydowaliśmy się rozszerzyć zakres remontu ulicy Tysiąclecia. Po zakończeniu prac na odcinku między aleją Piłusdskiego a ulicą 11 Listopada, drogowcy wyremontują także fragment od ronda przy ulicy 11 Listopada do wjazdu w osiedle przy ulicy Kasprzaka – zapowiada wiceprezydent Damian Rutkowski.

W kolejnym tygodniu prace rozpoczną się także na ulicy Morcinka. Tam prace potrwają nieco dłużej niż na ulicach Morcinka i Tysiąclecia. Frezowanie nawierzchni poprzedzi bowiem regulacja wpustów i studzienek, a przed ułożeniem nowych warstw nawierzchni, drogowcy zadbają o stabilizację podłoża masą cementową.

Czytaj więcej

Strona główna

W Dąbrowie Górniczej działa Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

Rekreacja

MKS pokonuje kolejną przeszkodę na drodze do play off

Biznes

W DIP o dofinansowaniu na rozpoczęcie działalności

Wiadomości

Ważny etap budowy nowej drogi w kierunku Gołonoga. Objazd do ulicy Kolejowej [MAPA]