14 marca 2018

Uderzenie w dopalaczowy biznes

Ta wiadomość nie ucieszy tych, którzy lubią eksperymentować z niebezpiecznymi, odurzającymi substancjami. We wtorek w centrum miasta zlikwidowano punkt, w którym handlowano dopalaczami.

Jak informują dąbrowscy stróże prawa, policjanci z wydziału kryminalnego wspólnie z pracownikami sanepidu, skontrolowali sklep przy ulicy Kościuszki. Podczas działań przejęli ponad 160 opakowań substancji psychoaktywnych. Przejęte środki zostaną poddane szczegółowej analizie laboratoryjnej. Od jej wyników będzie zależało dalsze postępowanie w tej sprawie.

Policjanci wydziału kryminalnego z dąbrowskiej komendy weryfikują informacje o miejscach, gdzie rozprowadzane są dopalacze. Gdy tylko dowiedzieli się, że takie środki mogą być sprzedawane w jednym z lokali przy ulicy Kościuszki, postanowili to sprawdzić. Wspólnie z pracownikami sanepidu przeprowadzili kontrolę, podczas której znaleźli ponad 160 opakowań produktów, które mogą powodować zagrożenie dla życia i zdrowia. Pracownicy sanepidu zabezpieczyli te środki. Przejęte specyfiki zostaną poddane analizie w laboratorium, aby dokładnie określić ich skład. Sklep funkcjonował od niedawna i dzięki szybkiej reakcji policjantów oraz pracowników sanepidu już został zamknięty.

Aktualnie w dąbrowskich szkołach średnich, w ramach programu Bezpieczna Dąbrowa, odbywają się warsztaty,  pokazujące uczniom zgubne skutki zażywania narkotyków i dopalaczy.

Więcej o programie Bezpieczna Dąbrowa

6

Czytaj więcej

Wiadomości

Coraz bliżej święta

Wiadomości

Uważaj na czad

Wiadomości

Świąteczny kiermasz już dziś!

Wiadomości

Do oddania w użyczenie