31 grudnia 2019

Udany rok dla przedsiębiorczych

Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości, kończący się 2019 r. może zaliczyć do udanych. Udzielał bezpłatnych porad, organizował konsultacje i szkolenia. W partnerstwie z miastem zrealizował programy „Lokal na start” i „Model biznesowy dla Dąbrowy”.

Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości mieście się przy ul. 3-go Maja 22 w Dąbrowie Górniczej. Zapewniania kompleksowe i bezpłatne wsparcie, zarówno dla osób planujących rozpoczęcie przygody z biznesem, jak i właścicieli firm z krótkim stażem.

W DIP można m.in. skorzystać z konsultacji biznesowych, prawnych, księgowych czy marketingowych. W jego siedzibie do dyspozycji są miejsca do pracy, czyli tzw. przestrzeń coworkingowa. Cykliczne spotkania to z kolei okazja do wymiany doświadczeń i nawiązywania kontaktów z innymi przedsiębiorcami.

W 2019 r. w DIP odbyło się 50 różnorodnych wydarzeń, w których uczestniczyło ponad 660 osób. 210 osób skorzystało z konsultacji. Powołana została grupa Zagłębie Kobiet Przedsiębiorczych, skupiająca przedsiębiorcze panie, które chcą się poznać, wymienić doświadczeniami i wspierać w swoich przedsięwzięciach. Ich 11 spotkań zgromadziło ponad 255 uczestniczek.

W partnerstwie z miastem, DIP zrealizował dwie edycje programu „Lokal na start”, w ramach którego początkujący dąbrowscy przedsiębiorcy starali się o wynajęcie miejsca na siedzibę na atrakcyjnych warunkach, z niewysokim kosztem najmu.

Współorganizował też konkurs „Model biznesowy dla Dąbrowy”, skierowany do osób z przemyślanym pomysłem na biznes i zaplanowanymi działaniami, jak wprowadzić go w życie. Chodziło w nim o wyłonienie oryginalnego, najbardziej innowacyjnego, spójnego merytorycznie oraz finansowo przedsięwzięcia biznesowego.

DIP działa od lipca 2018 r., powstał z inicjatywy miasta oraz organizacji z naszego regionu, m.in. Stowarzyszenia Przedsiębiorcy z Wyboru oraz Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Informacje o jego bieżącej działalności na stronie www.inkubator-dabrowa.pl

PK

Czytaj więcej

Wiadomości

„Lokal na start” po raz trzeci

Wiadomości

Zadzwoń – specjaliści udzielą pomocy!

Wiadomości

Zmiany w kierownictwie Zagłębiowskiego Centrum Onkologii

Wiadomości

2 godziny basenu za FREE dla dzieci i młodzieży!