15 stycznia 2020

Tra Holder nowym graczem MKS-u

MKS Dąbrowa Górnicza ma nowego rzucającego. Został nim 25-letni Tra Holder. Zawodnik w środę pojawi się w Polsce. Tym samym dobiegły końca poszukiwania zastępstwa za Roberta Johnsona.

Trener Michał Dukowicz bardzo solidnie sprawdzał rynek, żeby znaleźć odpowiednie wzmocnienie dla swojego zespołu. Ostatecznie wybór padł na mierzącego 188 centymetrów wzrostu Holdera, który w Europie grał już we Włoszech i Niemczech.

– To typowy strzelec, łowca punktów. Cały czas powtarzaliśmy, że szukamy gracza i będziemy mieli nowego rzucającego. Teraz udało się dograć wszystkie formalności i Holder pomoże nam w walce o kolejne wygrane w Energa Basket Lidze – komentuje Dukowicz.

Amerykański rzucający to absolwent uczelni Arizona State. Tam w swoim seniorskim sezonie (2017/2018) notował średnio 18,2 punktu, 4,2 zbiórki i 3,4 asysty. Europejską przygodę z koszykówką rozpoczął we Włoszech, gdzie bronił barw ekipy Fiat Torino. Sezon dokończył jednak w zdecydowanie silniejszej ekipie, bo Fraport Skyliners Frankfurt – z zespołem tym rywalizował m.in. w rozgrywkach EuroCupu. Za naszą zachodnią granicą notował średnio 5,6 punktu, 1,8 asysty i 1,3 zbiórki spędzając na parkiecie 13 minut.

Teraz trwa walka z czasem. Jeżeli wszystkie formalności zostaną załatwione, Holder swój debiut zaliczy podczas piątkowego spotkania we Wrocławiu ze Śląskiem.

Po 16 kolejkach, MKS Dąbrowa Górnicza zajmuje 15.miejsce w Energa Basket Lidze. W nadchodzącej kolejce dąbrowianie zmierzą się na wyjeździe ze wspomnianym Śląskiem Wrocław. U siebie zagrają 26 stycznia, gdy podejmą Start Lublin.

fot. eurocupbasketball.com

Czytaj więcej

Wiadomości

Styczniowe rocznice

Wiadomości

Nazywam się Miliard

Wiadomości

Start jednak lepszy

Wiadomości

Pracuj z nami! Aktualne nabory w Urzędzie Miejskim