Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
19 września 2023

Społeczna Agencja Najmu szuka mieszkania. Masz wolny lokal? Zgłoś się

Drukuj

Masz wolne mieszkanie i chciałbyś wynajmować je przez dłuższy czas w bezpieczny sposób? Skontaktuj się ze Społeczną Agencją Najmu.

Właścicielom mieszkań SAN zapewni gwarancję stabilnego i długotrwałego najmu, zarządzanie nieruchomością oraz regulowanie opłat czynszowych. Najemcy z kolei zyskają wsparcie w postaci czynszu poniżej stawki rynkowej oraz możliwość otrzymania do niego dopłaty.

W Dąbrowie Górniczej do udostępnienia w ramach SAN-u planowanych jest 30 mieszkań. 26 pochodzi z zasobu gminy, 3 zostały pozyskane od osób prywatnych. Teraz potrzebne jest jeszcze jedno.

Chodzi o mieszkanie 2- lub 3- pokojowe, najlepiej w centrum miasta. Istnieje możliwość wyposażenia go w brakujące meble i sprzęty. Właściciel dostaje bezpieczną, 5-letnią umowę dzierżawy oraz stałą opiekę nad lokalem. Miesięczna kwota dzierżawy ustalana jest indywidualnie.

Zainteresowani mogą kontaktować się ze specjalistą ds. najmu, Przemysławem Tobołą: 732-696-929 (kontakt po 17.30)ptobola@habitat.pl  

Co to jest Społeczna Agencja Najmu

Działania SAN-u będą polegać na dzierżawieniu mieszkań, a następnie ich ewentualnym remoncie i wynajmowaniu mieszkańcom Dąbrowy Górniczej. Ze wsparcia będą mogły skorzystać osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, m.in. niepełnosprawni czy seniorzy, których dochód uniemożliwia wynajem po cenach rynkowych. W Dąbrowie zajmie się tym fundacja Habitat for Humanity Poland, która na realizowany wspólnie z miastem projekt pozyskała 3 mln zł dofinansowania z rządowego programu „Wzajemnie potrzebni”.

Przyjmowane wniosków od najemców planowane jest na IV kwartał tego roku. Wówczas opublikowany zostanie szczegółowy regulamin i kryteria naboru.

Czytaj więcej

Rekreacja

Weekend w mieście

Nieruchomości

Przetargi na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Transportowej i ul. Rudnej

Wiadomości

Studenci opracowali modelowe zagospodarowanie terenu

Komunikaty

Wykazy lokali użytkowych przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargu