Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
29 września 2021

Rozpoczyna się przebudowa. Na dwa miesiące ulica Letnia zostanie zamknięta

Drukuj

30 września prawie 2-kilometrowy odcinek ulicy Letniej na około dwa miesiące zostanie zamknięty dla ruchu. Wyjątkiem będą mieszkańcy, którzy będą mieć zapewniony dojazd do posesji.

Zaplanowane na 7 miesięcy prace będą wykonywane etapami. W pierwszym zamknięty dla ruchu zostanie cały przewidziany do przebudowy odcinek od Centrum Sportów Letnich w parku Zielona do parkingu przy Pogorii IV w rejonie ul. Marianki.

Zgodnie z zapowiedziami, przy parkingu obok Pogorii IV zostanie ulokowany tymczasowy przystanek Marianki Letnia nż dla linii autobusowej nr 79. Od 30 września będzie ona kursowała objazdem wyznaczonym ulicami Szkolną, Dębową, Podleśną, Podłosie, Bory i Robotniczą, który zalecany jest także dla innych kierowców. Objazd dla autobusów oznacza, że z obsługi wyłączone zostaną stałe przystanki Korzeniec Park Zielona Basen, Korzeniec Kopalnia Piasku nż i Marianki Letnia nż.

Jak mówi Krzysztof Serafiński, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji Drogowych, tylko w pierwszym etapie ulica zostanie zamknięta dla ruchu.

– W kolejnych etapach prace będą odbywały się już bez objazdów, natomiast na około 400-metrowych fragmentach ruch będzie odbywał się wahadłowo z wykorzystaniem sygnalizacji świetlnych – zapowiada Krzysztof Serafiński.

Ulica Letnia po przebudowie: ciąg pieszo-rowerowy i wyniesione przejścia

Przebudowę ulicy Letniej za 4,66 mln zł miasto zleciło firmie Drogomex. Prowadząca w kierunku Marianek i Ratanic oraz terenów rekreacyjnych ulica zyska nowa podbudowę i nawierzchnię oraz ciąg pieszo-rowerowy, nowe będzie także odwodnienie drogi w postaci rowów.

– Efektem wcześniejszych rozmów z mieszkańcami jest także decyzja o powstaniu wyniesionych przejść dla pieszych, co wpłynie na bezpieczeństwo i uspokojenie ruchu – podkreśla wiceprezydent Damian Rutkowski.

Inne udogodnienia, to poszerzenie wjazdów na posesje czy uzgodniona z mieszkańcami lokalizacja przystanków autobusowych.

Rozpoczynająca się z końcem września inwestycja jest kontynuacją prac z 2018 roku, gdy ulicę Letnią od skrzyżowania z Robotniczą do Centrum Sportów Letnich za 4,1 mln zł zmodernizowała Eurovia.

 

6

Czytaj więcej

Strona główna

Weekend w mieście

Wiadomości

Na dwa miesiące ciężarówki wracają na Strzemieszycką

Wiadomości

Poczuj magię Świąt w Dąbrowie Górniczej

Wiadomości

Mikołajki w Dąbrowie Górniczej