Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści
 • Wersja dla niedowidzących Ikona wersja dla niedowidzącychWersja dla niedowidzących
 • Ikona wersja dla niepełnosprawnych Wersja dla niepełnosprawnych
 • Wielkość czcionki
  Zmniejsz rozmiar czcionki
  Zwiększ rozmiar czcionki
 • BIP

Dostępne skróty klawiszowe:

 • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
 • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
 • ALT + 2 Przejście do treści.
 • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
 • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
15 czerwca 2022

Rozpoczął się sezon letni na dąbrowskich kąpieliskach

Drukuj

15 czerwca rozpoczął się sezon kąpielowy nad Pogoriami I i III. Nad bezpieczeństwem pływających czuwają ratownicy dąbrowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego, działalność nad „trójką” rozpoczął już także sezonowy posterunek straży miejskiej.

Do 24 czerwca kąpieliska wytyczonego wzdłuż 100-metrowej linii brzegowej na Pogorii III pilnuje 4-osobowy zespół ratowników z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego: w dni powszednie w godz. 10-18 i o godzinę dłużej w weekendy.

Od 25 czerwca, a więc w pierwszy dzień wakacji, linia brzegowa strzeżonego kąpieliska na Pogorii III wydłuży się do 300 m, a więc o plażę po prawej stronie molo. Wtedy zespół ratowników powiększy do 11 osób w dni powszednie i 13 osób w weekendy.

Nad Pogorią I strzeżone kąpielisko tradycyjnie wyznaczone jest wzdłuż 50 m brzegu. Tam pracują 3- i 4-osobowe zespoły ratowników.

Dąbrowscy WOPR-owcy, oprócz obserwacji kąpielisk przy plażach, działają też na wodzie, patrolując jeziora na motorówkach i łodziach.

Tak jak w poprzednich latach jakość wody na kąpieliskach można sprawdzać w Serwisie kąpieliskowym przygotowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny.

Sezonowy posterunek straży miejskiej już działa

Już w poniedziałek 13 czerwca działalność rozpoczął sezonowy posterunek straży miejskiej nad Pogorią III. W czasie wakacji strażnicy będą pilnować porządku i bezpieczeństwa wypoczywających w rejonie dąbrowskich jezior. Wzorem poprzednich lat będą także współpracować z ratownikami WOPR i razem z nimi patrolować zbiorniki.

– Liczba miejsc na bezpłatnych parkingach jest ograniczona, dlatego prosimy o korzystanie również z płatnych prywatnych parkingów. Z całą bezwzględnością będziemy egzekwować zakaz parkowania na trawnikach i zieleńcach – zapowiada Dominik Gordon ze Straży Miejskiej w Dąbrowie Górniczej.

To będzie trzeci sezon posterunku straży miejskiej nad Pogorią III. Po każdym strażnicy sporządzają wnioski, które mają zwiększać bezpieczeństwo odpoczywających nad zbiornikiem. Tak było m.in. z montażem progów zwalniających na parkingu przy molo i progów wyspowych na ul. Malinowe Górki.

– Sporo osób przyjeżdżało wieczorami na parking przy molo, żeby podriftować i te zapędy trzeba było w końcu utemperować – uzasadniał Radosław Romanek, komendant dąbrowskiej straży miejskiej.

Warto wspomnieć, że nad Pogorię III można dojechać autobusem linią 716 kursującą z centrum miasta [ROZKŁAD JAZDY linii nr 716].

 

Czytaj więcej

Strona główna

Weekend w mieście

Biznes

15 września dowiemy się, do kogo trafi Nagroda Gospodarcza im. Adamieckiego

Biznes

zmiana wykazu

Biznes

dzierżawa nieruchomości