Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
6 października 2022

Przedsiębiorcy z regionu spotkają się w Fabryce. Można przyjść i porozmawiać

Drukuj

17 października w Fabryce Pełnej Życia odbędzie się spotkanie dla przedsiębiorców. To dobra okazja do poznania przedstawicieli różnych firm i branż.

W wydarzeniu wezmą udział firmy zrzeszone w Regionalnej Izbie Gospodarczej oraz w Zagłębiowskiej Izbie Gospodarczej. W jego trakcie zaprezentuje się przedsiębiorstwa, które niedawno przystąpiły do tych organizacji. Oprócz tego będzie można dowiedzieć się więcej o działalności obu podmiotów, wsparciu, jakiego udzielają członkom, a także realizowanych przez nie projektach nastawionych na rozwój przedsiębiorczości. Dodatkowo to dobra okazja do rozmów i nawiązania biznesowych kontaktów. 

Spotkanie odbędzie się 17 października, w Fabryce Pełnej Życia (ul. Kościuszki 3). Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich lokalnych przedsiębiorców. Początek o godz.17. Bezpłatna rejestracja na stronie app.evenea.pl Liczba miejsc ograniczona.

Fabryka Pełna Życia jest największym przedsięwzięciem rewitalizacyjnym w Dąbrowie Górniczej. Jego celem jest metamorfoza śródmieścia, której motor napędowy stanowi zagospodarowanie terenu po zakładzie Defum. Obszar ma zmienić się w miejsce tętniące życiem, pełne zieleni, połączone z rejonem dworca kolejowego i Pałacem Kultury Zagłębia. Jego wielkim potencjałem, oprócz położenia w centrum miasta, są dawne hale fabryczne, które mogą zmienić swój dotychczasowy charakter na miejsce dla gastronomii, rekreacji, wydarzeń kulturalnych czy prowadzenia biznesu. Całość może zostać uzupełniona zabudową mieszkaniową.

Teren dawnego Defum zmienia się od kilku lat. W 2019 r. oddano do użytku odbudowany budynek dawnego warsztatu elektrycznego, w którym odbywają się m.in. spotkania, konferencje, szkolenia czy wystawy. W 2020 r. wyburzono budynek dawnego biurowca i na nowo zaaranżowano otoczenie, w którym m.in. przybyło zieleni, powstało piaszczyste boisko do siatkówki, stanęły punkty gastronomiczne, organizowane są koncerty, giełda staroci czy zloty food-trucków. Więcej informacji na stronie fabrykapelnazycia.eu/o-fabryce/projekt/

W grudniu 2019 r., w celu wykonywania zadania własnego gminy Dąbrowa Górnicza, istotnego dla rozwoju miasta i jakości życia mieszkańców, powołano spółkę Fabryka Pełna Życia. Jej zadaniem jest wyprowadzenie ze stanu kryzysowego i ożywienie obszarów zdegradowanych.

Czytaj więcej

Strona główna

Miasto dopłaci do nowej taryfy za wodę i ścieki

Wiadomości

Ząbkowicki amfiteatr przejdzie metamorfozę

Nieruchomości

Przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej przy ul. Górki 5

Nieruchomości

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do zbycia w drodze wkładu rzeczowego – aportu