Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści
 • Wersja dla niedowidzących Ikona wersja dla niedowidzącychWersja dla niedowidzących
 • Ikona wersja dla niepełnosprawnych Wersja dla niepełnosprawnych
 • Wielkość czcionki
  Zmniejsz rozmiar czcionki
  Zwiększ rozmiar czcionki
 • BIP

Dostępne skróty klawiszowe:

 • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
 • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
 • ALT + 2 Przejście do treści.
 • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
 • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
23 września 2021

Porozmawiaj w weekend o parku Hallera

Drukuj

W piątek i niedzielę można porozmawiać o parku Hallera. Uwagi mieszkańców będą wykorzystane przy opracowaniu planu zagospodarowania przestrzennego dla śródmieścia.

Konsultacje obejmują część A parku, znajdującą się w śródmieściu Dąbrowy Górniczej. Ich wyniki będą podpowiedzią, jak w przyszłości można zagospodarować ten teren, żeby lepiej odpowiadał na oczekiwania tych, którzy spędzają tam czas. Swoje pomysły można przekazać pracownikom wydziału urbanistyki i architektury w piątek w parku w godz.10-16 (w okolicy placu zabaw), a także w niedzielę w Fabryce Pełnej Życia (dawne Defum, ul. Kościuszki 3), w godz.12-17.

W sierpniu konsultacje prowadzone były w formie geoankiety, w której do wskazania i zaznaczenia na mapie były m.in. wady i zalety tego obszaru, a także miejsca najczęściej odwiedzane przez wypełniającego. Można było również przedstawić propozycje nowych elementów, np. plac zabaw, fontanna czy punkty gastronomiczne, które mogłyby się w nim znaleźć, a także wskazać obiekty czy funkcje, które są tam niepożądane.

W odpowiedziach widać chęć zachowania parkowego charakteru tego miejsca. Uczestnicy ankiety chcieliby jeszcze więcej zieleni. Zaproponowali ograniczenie przestrzeni zabetonowanych, a w ich miejscu wprowadzenie roślinności – trawników, drzew, krzewów i kwiatów. Chcieliby też więcej wydarzeń rozrywkowych i kulturalnych. Jako dobry pomysł uważają budowę tężni solankowej. Nie zabrakło głosów sprzeciwu wobec ulokowania zabudowy mieszkaniowej na działce między halą i kortami, choć część respondentów nie uważa tego za coś złego.

W piątek i niedzielę będzie można przekazać swoje uwagi i pomysły, a także porozmawiać o wynikach ankiety. To będzie też okazja, żeby dowiedzieć się, jakie są sposoby i zasady planowania przestrzennego oraz opracowywania dokumentów z nim związanych. Podsumowaniem konsultacji będzie zaplanowane na październik spotkanie online, w czasie którego przedstawione i omówione zostaną wyniki ankiety, a także uwagi zgłoszone w punkcie informacyjnym.

Konsultacje dotyczą części A parku. To teren o powierzchni ok. 34 ha, położony między ul. Kościuszki, Górniczą, Legionów Polskich, Aleją Róż oraz Królowej Jadwigi. Towarzyszą pracom nad Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego dla śródmieścia. Zebrane opinie i sugestie będą przydatne przy przygotowaniu tego dokumentu, a także przy planowaniu konkretnych działań w parku.

Park Hallera to popularne miejsce, chętnie odwiedzane przez dąbrowian i mieszkańców ościennych miast. Czas spędzają tu starsi, spacerują całe rodziny, bawią się dzieci, korzystają z niego miłośnicy rekreacji i sportu – alejki nadają się do biegania, jazdy na rowerze czy rolkach, jest skatepark, siłownia pod chmurką i zestaw do street workoutu. Goszczą w nim imprezy plenerowe, koncerty, pikniki i festyny. Dlatego warto wziąć udział w konsultacjach i wypowiedzieć się na temat tej zielonej enklawy w sercu miasta.

PK
fot. Andrzej Kryza

Czytaj więcej

Strona główna

Urodzinowy weekend w mieście

Wiadomości

MOPS przyjmuje wnioski o dodatek węglowy. Można je złożyć również elektronicznie

Wiadomości

Dąbrowa Górnicza jako miasto ma 106 lat, ale jej historia jest dłuższa

Wiadomości

Dobry Start dla uczniów. Rodzice mogą składać wnioski o wyprawkę