Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści
 • Wersja dla niedowidzących Ikona wersja dla niedowidzącychWersja dla niedowidzących
 • Ikona wersja dla niepełnosprawnych Wersja dla niepełnosprawnych
 • Wielkość czcionki
  Zmniejsz rozmiar czcionki
  Zwiększ rozmiar czcionki
 • BIP

Dostępne skróty klawiszowe:

 • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
 • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
 • ALT + 2 Przejście do treści.
 • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
 • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
24 marca 2022

Po weekendzie droga rowerowa na plantach powinna być gotowa

Drukuj

Z początkiem wiosny prace na plantach im. Harcmistrza Stefana Piotrowskiego zostały wznowione. W tym samym czasie radni przeznaczyli dodatkowe środki na drugi etap prac.

Jeszcze w mikołajki wydawało się, że liczącą prawie 900 m drogę rowerową uda się wyasfaltować przed końcem roku. Przyszło jednak załamanie pogody i ze względu na niskie temperatury prace trzeba było przełożyć do wiosny.

Prace przy układaniu nawierzchni zostały wznowione 23 marca. – Przy sprzyjającej pogodzie w poniedziałek powinniśmy zobaczyć wyasfaltowaną drogę rowerową w pełnej okazałości – zapowiada Jakub Jasiński, inżynier budowy z Dąbrowskiego Complexu.

Jeśli się uda, ekipom Comlexu pozostanie dokończenie kilku ścieżek z mineralnej nawierzchni hanse grand oraz wykonanie dwóch chodników z kostki brukowej nieopodal budynków wielorodzinnych.

– Dopełnieniem całego zakresu będzie usypanie zaprojektowanych wzniesień, montaż elementów małej architektury oraz zagospodarowanie zieleni – dodaje Jakub Jasiński.

Wybudowana w północnej części plant i licząca 880 m droga rowerowa docelowo połączy się z drogami prowadzącymi do centrów przesiadkowych w centrum i w Gołonogu oraz z drogą, która powstanie wzdłuż al. Piłsudskiego i ul. Królowej Jadwigi przy okazji trwającej właśnie przebudowy torowiska. Tam – przy skrzyżowaniu z Poniatowskiego – powstanie parking dla rowerów

Psi wybieg, oświetlenie i przejścia dla pieszych

Wcześniej, jeszcze przed wybrukowaniem, wzdłuż nowych ścieżek dla pieszych zainstalowano nowe latarnie z oprawami stylizowanymi na parkowe. Na wysokości liceum powstał natomiast ogrodzony wybieg dla psów.

Projekt przewiduje także powstanie przejść dla pieszych: czterech między ulicami Królowej Jadwigi i Augustynika i dwóch w ul. Kopernika – m.in. na wysokości Przedszkola nr 10, co zasugerowali mieszkańcy podczas konsultacji.

Opisane powyżej prace to efekt głosowania w Budżecie Obywatelskim w 2020 roku: projekt „Rodzinne Planty” zgłoszony przez Magdalenę Wąsik i Kamila Kiernożyckiego otrzymał 4612 punktów i został wybrany do realizacji. Wartość prac to ponad 4 mln zł.

Będzie drugi etap prac na plantach

Podczas środowej sesji radni zgodzili się na przeznaczenie 750 tys. zł na drugi etap prac na plantach.

– Za te pieniądze po stronie targowiska powstaną dodatkowe miejsca parkingowe – zapowiada Rafał Zwoliński, naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów. I wyjaśnia, że nowe miejsce zbilansują się z miejscami, które trzeba było zlikwidować przy okazji budowy przejść dla pieszych.

Po drugiej stronie plant powstaną dodatkowo poprzeczne alejki oraz ich oświetlenie. Nowe przejścia dla pieszych wraz z azylami planowane są od strony ul. Przemysłowej, tam także – z myślą o osobach z niepełnosprawnościami – planowana jest niwelacja terenu.

7

Czytaj więcej

Rekreacja

Koszykarze szykują się do rozgrywek. Sezon rozpoczną pod koniec września

Strona główna

Przedszkole nr 20 po modernizacji wygląda jak nowe

Kultura

II Międzynarodowy Festiwal im. Michała Spisaka już od 6 sierpnia

Wiadomości

Rozpoczynamy budowę drogi do tunelu pod torami w Gołonogu