Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
13 października 2018

Park Hallera w trakcie przemiany

Drukuj

Park Hallera, zielona oaza w sercu miasta, przechodzi obecnie wielką metamorfozę. Stanie się bardzo atrakcyjnym miejscem dla wszystkich – od juniora do seniora.

Ten śródmiejski park, bardzo popularny wśród mieszkańców, chętnie odwiedzany każdą porą roku, po kompleksowej modernizacji bez wątpienia jeszcze bardziej zyska na atrakcyjności. W tzw. części A, przy placu zabaw, powstanie fontanna. Dla najmłodszych zaadaptowana zostanie górka, gdzie znajdą się długie zjeżdżalnie. W rejonie bloków powstaną strefy dla mieszkańców –  pełne zieleni, z ławkami i stolikami. Nowością będą też kręgi rekreacyjne, ze stołami do gry w szachy i ozdobione klombami. Powstaną kwietne łąki, miejsca z hamakami, stolikami do gry w szachy oraz boisko do gry w bule. Przy Zespole Szkół Technicznych zbudowane zostanie boisko wielofunkcyjne, wydzielono również miejsce na scenę. Część B, w rejonie os. Adamieckiego, także zyska nowy blask. Do dyspozycji najmłodszych będzie plac zabaw z trampolinami. Nowym elementem będzie park sensoryczny, czyli miejsce do rozwijania kreatywności i odkrywania piękna otoczenia, wyposażone m.in. w bliźniacze lustra czy kołyskę Newtona.

Podobnie jak w części A, w drugiej części parku powstaną kręgi rekreacyjne. Remont czeka również krąg modelarski. Część B otoczona zostanie ścieżką rowerową i trasą rolkową. Na skraju parku miał powstać skate park, ale ostatecznie znajdzie się gdzie indziej.

– Na początku września seniorzy mieszkający przy parku wyrazili swoje obawy dotyczące lokalizacji nowego skateparku. Obiecaliśmy znaleźć rozwiązanie i tak też się stało. Skatepark powstanie, ale w zupełnie innej części parku – w miejscu betonowego placu między aquaparkiem i Centrum Formy. To kolejny dowód na to, że na dialog nigdy nie jest za późno i ma on prawdziwą moc – tłumaczy Marcin Bazylak, wiceprezydent miasta.

Parkowa inwestycja obejmuje również wymianę nawierzchni alejek oraz montaż ekologicznych i energooszczędnych latarni typu LED. Wartość całego przedsięwzięcia opiewa na 15,5 mln zł, z czego aż 10 milionów to wartość dofinansowania ze środków unijnych pozyskanych przez naszą gminę. Prace powinny zakończyć się na początku grudnia.

30

Czytaj więcej

Rekreacja

Weekend w mieście

Nieruchomości

Przetargi na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Transportowej i ul. Rudnej

Wiadomości

Studenci opracowali modelowe zagospodarowanie terenu

Komunikaty

Wykazy lokali użytkowych przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargu