Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
13 października 2018

Park Hallera w trakcie przemiany

Drukuj

Park Hallera, zielona oaza w sercu miasta, przechodzi obecnie wielką metamorfozę. Stanie się bardzo atrakcyjnym miejscem dla wszystkich – od juniora do seniora.

Ten śródmiejski park, bardzo popularny wśród mieszkańców, chętnie odwiedzany każdą porą roku, po kompleksowej modernizacji bez wątpienia jeszcze bardziej zyska na atrakcyjności. W tzw. części A, przy placu zabaw, powstanie fontanna. Dla najmłodszych zaadaptowana zostanie górka, gdzie znajdą się długie zjeżdżalnie. W rejonie bloków powstaną strefy dla mieszkańców –  pełne zieleni, z ławkami i stolikami. Nowością będą też kręgi rekreacyjne, ze stołami do gry w szachy i ozdobione klombami. Powstaną kwietne łąki, miejsca z hamakami, stolikami do gry w szachy oraz boisko do gry w bule. Przy Zespole Szkół Technicznych zbudowane zostanie boisko wielofunkcyjne, wydzielono również miejsce na scenę. Część B, w rejonie os. Adamieckiego, także zyska nowy blask. Do dyspozycji najmłodszych będzie plac zabaw z trampolinami. Nowym elementem będzie park sensoryczny, czyli miejsce do rozwijania kreatywności i odkrywania piękna otoczenia, wyposażone m.in. w bliźniacze lustra czy kołyskę Newtona.

Podobnie jak w części A, w drugiej części parku powstaną kręgi rekreacyjne. Remont czeka również krąg modelarski. Część B otoczona zostanie ścieżką rowerową i trasą rolkową. Na skraju parku miał powstać skate park, ale ostatecznie znajdzie się gdzie indziej.

– Na początku września seniorzy mieszkający przy parku wyrazili swoje obawy dotyczące lokalizacji nowego skateparku. Obiecaliśmy znaleźć rozwiązanie i tak też się stało. Skatepark powstanie, ale w zupełnie innej części parku – w miejscu betonowego placu między aquaparkiem i Centrum Formy. To kolejny dowód na to, że na dialog nigdy nie jest za późno i ma on prawdziwą moc – tłumaczy Marcin Bazylak, wiceprezydent miasta.

Parkowa inwestycja obejmuje również wymianę nawierzchni alejek oraz montaż ekologicznych i energooszczędnych latarni typu LED. Wartość całego przedsięwzięcia opiewa na 15,5 mln zł, z czego aż 10 milionów to wartość dofinansowania ze środków unijnych pozyskanych przez naszą gminę. Prace powinny zakończyć się na początku grudnia.

30

Czytaj więcej

Nieruchomości

Przetargi na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Kasprzaka 25, ul. Górki 5 i ul. Polcera

Strona główna

Będziemy czujni – będziemy bezpieczni

Strona główna

Stypendia dla najlepszych

Wiadomości

Mamy powody do dumy. Kończy się modernizacja dworca