Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
5 lutego 2018

NIE MA MIŁOŚCI BEZ MUZYKI

Drukuj

Muzyka i miłość – jedno bez drugiego byłoby bezwartościowe, dlatego jak inaczej spędzić święto zakochanych, jeśli nie w muzycznej atmosferze. Pałac Kultury Zagłębia zaprasza na koncert walentynkowy zespołu Sorry Boys. 

Grupa wystąpi 14 lutego o godz. 19 w sali teatralnej. Do Dąbrowy Górniczej zawita w ramach trasy „Amour Tour”, umilając wszystkim parom ten szczególny dla nich czas.

Zespół Sorry Boys zadebiutował w 2010 roku, kiedy to wydał album „Hard Working Classes”, choć o grupie było już głośno przed wypuszczeniem nowego krążka. Swoją twórczością zachwycili słuchaczy i recenzentów, co zostało również zauważone za granicą. W 2009 roku, decyzją kapituły PAM London, otrzymali nagrodę „Największa Nadzieja”. Ich drugi album „Vulcano” również znalazł się w gronie najlepszych polskich płyt, jednak ich ostatnie 11-piosenkowe dzieło zatytułowane „Roma” odbiło się największym echem wśród odbiorców, głównie dzięki bogactwu muzycznych światów i kontekstów. Na albumie pojawiły się zaskakujące inspiracje z różnych epok i szerokości geograficznych, dlatego publiczność walentynkowego koncertu w Pałacu Kultury Zagłębia będzie miała okazję usłyszeć nawiązania nie tylko do Fryderyka Chopina, Ewy Demarczyk, śpiewu kurpiowskiego, ale i tradycji Gospel – a wszystko to w miłosnej aranżacji trasy „Amour Tour”. Zarówno płytę „Roma”, która została nominowana do Fryderyka 2017, jak i nową trasę idealnie opisują słowa Beli Komoszyńskiej (autorki tekstów i kompozycji) – Patronem Romy jest Apollo – bóg muzyki, poezji, miłości i światła, czyli przewodnich tematów albumu. Wspomniane tematy będą również fundamentami koncertu w dąbrowskim PKZ.

Bilety dostępne na stronie palac.art.pl

Czytaj więcej

Kultura

Weekend w mieście

Wiadomości

Dąbrowski bus dla seniora. Nowy numer i nieco niższe opłaty

Strona główna

Przebudowa ulicy Młodych. Objazd dla autobusów linii 644 i 645

Rekreacja

MKS ostatni raz w rundzie zasadniczej zagra u siebie