8 listopada 2018

Medale mistrzostw świata znów w Dąbrowie!

52 reprezentantów WFMC Polska wzięło udział pod koniec października (od 26 do 28) w Otwartych Mistrzostwach Świata Kickboxingu w Nordhorn (Niemcy). Nasi zawodnicy startowali w każdej formule dostępnej na Mistrzostwach poczynając od rywalizacji dzieci, a kończąc na seniorach.

Na Mistrzostwach Świata w Niemczech nie mogło zabraknąć także naszych, zawodników z Dąbrowskiego Klubu Bokserskiego „SUPERKICK”. Trenujący pod okiem znakomitego trenera Cezarego Podrazy po raz kolejny potwierdzili wysoką formę.

Na 6 matach i 3 ringach w bezpośrednich walkach zmierzyło się dwa tysiące startujących z 45 krajów. Znakomite wyniki uzyskane przez polskich zawodników potwierdziły bardzo dobre przygotowanie. Na tle wyśmienitych ekip z innych państw Polska pobiła rekord z poprzedniego roku nie tylko jeśli chodzi o ilość startujących, ale przede wszystkim zdobytych medali, których w sumie wywalczyli 68. Po złoto Polacy sięgnęli 30 razy (pasy mistrzowskie), do kraju przywieźli także 17 srebrnych medali i 21 brązowych.

Udział dąbrowskich zawodników jak zawsze zakończył się sukcesem. Do kraju wrócili z zasłużonymi medalami. Bartek Nawrocki, trzykrotne mistrzostwo świata (Point fighting, light contact,Kick light). Mistrzostwo Świata dla Gabrysia Fordymackiego (light contact), srebrny medal (Kick light), brązowy medal (point fighting), i dwukrotne wicemistrzostwo świata (Light contact, Point fighting) dla Eryka Skrzypka oraz  brązowy medal (Point fighting) dla Grzegorza Szklarczyka. Gratulujemy!

***

WFMC /World Fightsport and Martial Arts Council/ jest światową organizacją sztuk i sportów walki, która posiada kilkadziesiąt oddziałów na całym świecie.

Młodzi mistrzowie Cezarego Podrazy

Zawodnicy Teamu Cezarego Podrazy powrócili z Niemiec z kompletem medali. Zapytaliśmy o wrażenia po Mistrzostwach. Dąbrowa Górnicza – profil oficjalny | DG Miejskie Centrum Informacji

Opublikowany przez Telpol INFO Środa, 7 listopada 2018

Czytaj więcej

Wiadomości

Dopłaty do wody i ścieków

Wiadomości

Pomogą w walce z pijanymi kierowcami

Rekreacja

Nagrodzeni w sporcie

Wiadomości

Dwa budżety dla dąbrowian