Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
9 marca 2018

Marcowy weekend

Drukuj

Weekend to czas dla nas. Można go wykorzystać na różne sposoby. Mamy kilka propozycji!

 Piątek, 9 marca

Klub Malucha, godz. 12.00.
Miejska Biblioteka Publiczna
Cykliczne zajęcia dla dzieci w wieku 2-5 lat w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Głównej. W programie m.in.: gry i zabawy dla najmłodszych, wspólne czytanie i zajęcia plastyczne. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod nr tel. 32 262 49 14.

Pałac Kultury Zagłębia ( Galeria Sztuki) godz. 13.00-19.00.
Biennale Ilustracji Bratysława
Biennale Ilustracji Bratysława to prestiżowy, międzynarodowy przegląd autorskich ilustracji książek dla dzieci i młodzieży. BIB odbywa się w każdy nieparzysty rok i jest jedyną tego typu imprezą na świecie. Głównym organizatorem jest Międzynarodowy Dom Sztuki Dla Dzieci BIBIANA w Bratysławie, a patronat nad wydarzeniem obejmuje m.in. UNESCO i Międzynarodowa Unia Książki Dziecięcej.

Każda edycja biennale przyciąga artystów i znawców ilustracji z całego świata. Od 1965 r. zgłoszenia na konkurs nadesłało prawie 8 tysięcy ilustratorów. Podczas przeglądów przyznawane są nagrody: Grand prix, pięć Złotych Jabłek, pięć Plakietek; okazyjnie wyróżnia się także wydawnictwa. Edycja z 2017 r. mogła poszczycić się 373 artystami z 52 krajów, którzy łącznie nadesłali aż 2657 ilustracji. Jury szczególnie doceniło prace autorów z Holandii, Danii, Izraela, Japonii, Meksyku, Ukrainy i Słowacji.

Dodatkowo w drugiej części galerii, na specjalnych panelach, zostanie zaprezentowana wystawa towarzysząca – Bratysława w Europie, Europa w Bratysławie. Ekspozycje, uzupełnione o opisy w języku polskim, prezentują zdjęcia i historię tytułowego słowackiego miasta. Podobnie jak BIB, Bratysława w Europie, Europa w Bratysławie ma charakter edukacyjny. Ponadto wystawy stały się przyczynkiem do spotkania z byłym dyrektorem Instytutu Słowackiego w Warszawie – Milanem Novotnym, podziękowaniem i zwieńczeniem wspólnych projektów, które miały miejsce na przestrzeni lat.

Easy English, godz. 15.30., 16.15.
Miejska Biblioteka Publiczna, godz. 15.30., 16.15.
Kolejne zajęcia z angielskiego dla dwóch grup wiekowych. Do 16 marca można zapisać dziecko na wiosenną edycję. Numer telefonu: 32 639 03 01

Mecz siatkówki, godz. 17.00.
Hala Widowiskowo-Sportowa „Centrum”
Dąbrowskie siatkarki zmierzą się z Impelem Wrocław. Gorąco kibicujmy!

Sobota, 10 marca

Biblioteka Planszówek, godz. 10.00.
Miejska Biblioteka Publiczna
Zapraszamy wielbicieli planszówek do spędzenia czasu, grając w gry bez prądu.

Rowerowy Dzień Kobiet i Mężczyzn, godz. 14.00.-18.00.
Molo przy Pogorii III
Z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn, stowarzyszenie Rowerowa Dąbrowa zaprasza na małą przejażdżkę. Rowerzystki i rowerzyści pokręcą w stronę Będzina, gdzie o 15.00. zaplanowano zwiedzanie podziemi miejskich. Chętni będą mogli też zwiedzić Pałacu Mieroszewskich, gdzie będzie można zobaczyć interesującą wystawę „Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych”. Zainteresowani zapłacą 50% ceny biletu. Po powrocie, do zaprzyjaźnionej „13-tki” rozpocznie się impreza dla pełnoletnich pań i panów. Organizator prosi o zaopatrzenie się w prowiant na ognisko.

Dzień Kobiet, godz. 17.00.
Świetlica Środowiskowa w Błędowie
Wszystkie panie, zarówno te dorosłe i te nie końca duże, zapraszamy na przyjemne popołudnie z zespołem Swojaki.

Co modna pani wiedzieć powinna, godz. 18.30.
Dom Kultury w Ząbkowicach
Co robiłaby kobieta, gdyby musiała robić WSZYSTKO co jej każą? Czego wymaga od niej moda, społeczeństwo, gazety, firmy kosmetyczne? Tytułowa modna pani, żeby to wszystko zrobić musi wstać o 4. Albo w ogóle lepiej nie spać. Co modna pani wiedzieć powinna to monodram w reżyserii Agaty Puszcz. W roli kobiety starającej się przyswoić wszystkie dobre rady, powinności i obowiązki nakładane na nią przez popkulturę i rzeczywistość wystąpi Katarzyna Kołeczek.

Niedziela, 11 marca

Morsowanie, godz. 11.00.
Pogoria III, przy molo
Morsy już na dobre zadomowiły się w dąbrowskim jeziorze. Również w najbliższą niedzielę zapraszamy zimnolubnych na kąpiel. Pozytywne wrażenia gwarantowane!

Aktywne Kobiety Kobietom – Dla aktywnych pań
Hala „Centrum”
To wydarzenie promujące zdrowy styl życia, a także stanowiące przestrzeń do spotkania dla pań w różnym wieku, które chcą lepiej poznać siebie. Będzie okazją do wymiany doświadczeń oraz wzajemnej motywacji.

W programie znajdą się porady eksperckie, panele dyskusyjne oraz bloki tematyczne dotyczące zdrowia i urody, mody, hobby oraz kulinariów. Nie zabraknie również sportowych emocji podczas różowego marszu nordic walking alejkami parku Hallera, a także zajęć tanecznych i fitness.

Gośćmi specjalnymi będą Mariola Bojarska – Ferenc z wykładem “Wellness drogą do sukcesu” oraz Remigiusz Rączka z pokazem kulinarnym, który zakończy poczęstunek dla uczestników

Wszystkie atrakcje dostępne będą w godz.16-19. Wstęp wolny. więcej

Cały weekend

Kształt wody, godz. 17.00
Kino Kadr
Gatunek: fantasy, dramat, przygodowy, kraj produkcji: USA 2017 czas trwania: 115 min
Reżyseria: Guillermo del Toro, Obsada: Sally Hawkins, Michael Shannon, Richard Jenkins, Doug Jones, Michael Stuhlbarg, Octavia Spencer

Obraz kilka dni temu zdobył Oscara za najlepszy film. Ponad to może się poszczycić 7 nominacjami do Złotych Globów, 12 nominacjami do nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej (BAFTA) i Złotym Lwem na festiwalu w Wenecji 2017 – najnowszy film wizjonerskiego reżysera Guillermo del Toro, twórcy nagrodzonego 3 Oscarami „Labiryntu fauna”.

Baśń dla dorosłych, której akcja rozgrywa się u szczytu zimnej wojny, w Stanach Zjednoczonych około roku 1962. Elisa (nominowana do Oscara Sally Hawkins) wiedzie monotonną, samotną egzystencję, a całą noc pracuje w pilnie strzeżonym, sekretnym laboratorium rządowym. Jej życie zmienia się na zawsze, gdy wraz z koleżanką z pracy Zeldą (nagrodzona Oscarem Octavia Spencer) odkrywa, że w laboratorium przeprowadzany jest otoczony ścisłą tajemnicą eksperyment, który zaważyć może na przyszłych losach świata. W pozostałych rolach: nominowany do Oscara Michael Shannon, nominowany do Oscara Richard Jenkins, Michael Stuhlbarg i Doug Jones.

The Disaster Artist, godz. 19.30
Kino Kadr

Gatunek: biograficzny, dramat, komedia, kraj produkcji: USA 2017 czas trwania: 103 min
Reżyseria: James Franco, Obsada: James Franco, Dave Franco, Seth Rogen, Alison Brie, Ari Graynor, Josh Hutcherson, Jacki Weaver, Zoey Deutch
Film The Disaster Artist opowiada prawdziwą, tragikomiczną historię początkującego twórcy filmowego i niesławnego wyrzutka Hollywoodu, Tommy’ego Wiseau – artysty, który realizował swoją pasję w co najmniej dyskusyjny sposób. Reżyser James Franco (Kiedy umieram, Dziecię boże) uczynił z niej afirmację przyjaźni, ekspresji artystycznej i pogoni za marzeniami na przekór przeciwnościom losu. Komediodramat The Disaster Artist oparty jest na bestsellerze Grega Sestero opisującym proces powstawania kultowego „najgorszego filmu na świecie” Tommy’ego Wiseau The Room. Ta niesamowita i przezabawna historia udowadnia, że legendą można zostać z różnych powodów. Nawet nie mając pojęcia o tym, co się robi, można zajść bardzo daleko.

Czytaj więcej

Nieruchomości

Przetargi na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Kasprzaka 25 i ul. Polcera

Kultura

Weekend w mieście

Nieruchomości

Przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej przy Drodze Wojewódzkiej nr 790

Nieruchomości

Przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej w Siewierzu przy ul. Długiej