Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
4 kwietnia 2022

„Lokal na start” po raz szósty. Właśnie ruszył nabór

Drukuj

Można zgłaszać się do kolejnej edycji programu „Lokal na start”. To propozycja, którą powinni zainteresować się dąbrowscy mikro i mali przedsiębiorcy.

„Lokal na start” jest wspólnym przedsięwzięciem miasta i Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. W jego ramach, o lokale na atrakcyjnych warunkach, z niskim kosztem najmu, mogą ubiegać się małe i mikro firmy, które w Dąbrowie Górniczej rozpoczynają działalność gospodarczą lub prowadzą ją nie dłużej niż 5 lat.

Tym razem w ofercie są miejsca w centrum, Gołonogu i Strzemieszycach. Przypadną przedsiębiorcom, którzy zaproponują najlepsze pomysły i plany na ich zagospodarowanie i prowadzenie działalności.

Powierzchnia dostępnych lokali wynosi od niespełna 19 do ponad 160 m kw. Ten największy może zostać podzielony i wynajęty w mniejszych częściach. Stawki czynszu za m2 wynoszą 6, 9 albo 10 zł. Niektóre lokale mają do dyspozycji część podziemną, w której m2 kosztuje 2,5 zł. Do kwot trzeba doliczyć podatek VAT. Opłaty na tym poziomie będą obowiązywać przez 2 lata, w trzecim roku wzrosną o 40%. Po stronie najemcy będzie także koszt mediów, odświeżenia czy dostosowania pomieszczenia, a także podatek od nieruchomości.

Lista lokali, regulamin i dokumenty związane z programem do pobrania na stronie www.inkubator-dabrowa.pl/lokal-na-start

Uczestnicy programu, którzy będą starać się o lokal, przedstawią m.in. opis planowanego przedsięwzięcia, swoje doświadczenie zawodowe, rozpoznanie rynku i wskazanie potencjalnych klientów oferowanych produktów czy usług, a także sposób ich dystrybucji. Będą musieli również zaprezentować pomysł na przystosowanie lokalu do prowadzenia działalności.

Oferty, na adres biuro@inkubator-dabrowa.pl, można składać do 23 maja, a laureatów poznamy na przełomie maja i czerwca. Dodatkowe informacje, dotyczące m.in. terminów obejrzenia dostępnych lokali, pod numerem 533 322 578. Przed przygotowaniem i złożeniem oferty, uczestnicy skorzystają z pomocy i porad Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Konkursowe propozycje oceni jury, na czele którego stoi prezydent miasta. Zasiądą w nim też przedstawiciele Urzędu Miejskiego, Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości oraz środowiska biznesowego.

Od pierwszej odsłony programu „Lokal na start” w 2019 r. na rynku funkcjonuje kilkanaście biznesów, prowadzonych przez jego zwycięzców. W efekcie piątej edycji, która zakończyła się w grudniu zeszłego roku, na gospodarczej mapie miasta pojawiły się trzy nowe adresy.

Sebastian Przyłucki przy ul. Piłsudskiego 34/642A prowadzi firmę „Napompowany Świat”, która wykonuje dekoracje balonowe i sprzedaje artykuły dekoracyjne, girlandy, serpentyny, kartki okolicznościowe czy gadżety. To „zestaw obowiązkowy” na każdą imprezę.

Piotr Maruszak, pod nazwą „Blue Play”, przy ul. Głównej 61 zajmuje się sprzedażą gier, zabawek i akcesoriów dla dzieci, w części własnoręcznie robionych. Prowadzi też sklep internetowy, a lokal pozwala na sprzedaż stacjonarną i osobisty odbioru zamówień.

Adrian Kasica przy Piłsudskiego 34/648 umieści siedzibę firmy zajmującej się oprawą wydarzeń – wesel, jubileuszy albo imprez firmowych. Zaoferuje fotobudki, generator dymu czy automatycznego barmana – urządzenie wykonujące drinki. Lokal ma być miejscem, w który będzie można osobiście zobaczyć, jak wygląda i działa ten sprzęt.

Wszyscy, którzy mają firmę w Dąbrowie Górniczej krócej niż 5 lat albo zastanawiają się nad otwarciem działalności, powinni zainteresować się Pakietem Młodego Przedsiębiorcy. To program scalający wszystkie dostępne w mieście formy wsparcia dla początkujących przedsiębiorców, a jego częścią jest właśnie „Lokal na start”. Pakiet obejmuje m.in. pomoc przy przygotowaniu biznes planu, rejestracji i uruchomieniu działalności. Umożliwia pozyskanie dotacji, krajowych i unijnych, na funkcjonowanie czy zatrudnienie pracowników. Pomaga też w nawiązaniu relacji z kontrahentami i uzyskaniu u nich ulg albo zniżek. Więcej informacji na stronie pmp.dabrowa-gornicza.com

Aktualności dla osób prowadzących działalność gospodarczą w mieście, dotyczące m.in. uzyskania wsparcia, a także informacje dla inwestorów zainteresowanych pozyskaniem nowych terenów do prowadzenie biznesowych przedsięwzięć, na stronie dabrowa-gornicza.com

Czytaj więcej

Wiadomości

Koleje Śląskie ze specjalną ofertą na wakacje

Wiadomości

Skrzyżowanie al. Róż/Legionów Polskich otwarte

Kultura

Graj i odkrywaj historię miasta

Wiadomości

Maturzyści poznali wyniki egzaminu