Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
15 maja 2023

Koreański koncern wspiera Ośrodek. Śliwa pisardii na dobry początek

Drukuj

Wspólne sprzątanie, sadzenie drzew i krzewów, a także konkretne, finansowe wsparcie. Tak w skrócie można podsumować piątkową wizytę przedstawicielami SK hi- tech battery materials Poland w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym. Spotkanie może być początkiem dłuższej współpracy.

Managerowie i pracownicy SK hi- tech battery materials Poland razem z uczniami posprzątali teren wokół Ośrodka. Usunęli foliowe reklamówki, butelki czy nawet opony, które zalegały m.in. w krzakach.

Goście mieli ze sobą także coś szczególnego – symboliczny czek z 1,5% podatku, który zarząd i część pracowników zdecydowali się przekazać stowarzyszeniu działającemu w SOSW.

– Do Ośrodka uczęszczają dzieci i młodzież w szerokim przedziale wiekowym – od przedszkolaków, aż po uczniów szkoły przysposabiającej do pracy. Naszą główną rolą jest przywracać sprawność wychowankom i sprawiać, by byli jak najbardziej samodzielni. Najważniejsze, żeby – tak jak dziś – widzieć radość na ich buziach – opowiadała Violetta Trzcina, dyrektor SOSW.

– W Korei miałem okazję odwiedzić podobne ośrodki. W Polsce jestem pierwszy raz w takim miejscu. Bardzo się cieszę, że jako firma może wspomóc jego działalność – stwierdził Byoung Chul Park, prezes firmy.

Uczniowie podarowali mu własnoręcznie wykonaną figurkę anioła, a pracownicy otrzymali prace plastyczne i laurki przygotowane przez dzieci. Do podopiecznych Ośrodka trafiły także upominki od firmy.

Drzewa przypomną o współpracy

Pracownicy SK hi- tech battery materials Poland przywieźli ze sobą drzewa i krzewy – jabłonie, borówki i śliwy pisardii, która wspólnie z dziećmi zasadzili w przyszkolnym ogrodzie.

Przedstawiciele placówki podkreślali, że rosnące drzewa mogą być symbolem długiej i trwałej współpracy z SK, na którą gorąco liczą. Jedno z nich razem posadzili Violetta Trzcina, dyrektor SOSW, Byoung Chul Park, prezes SK hi – tech, a także Małgorzata Durbacz, naczelnik wydziału oświaty UM.

SK hi-tech battery materials Poland sp. z o. o. to światowy lider produkcji separatorów do baterii litowo-jonowych – elementów akumulatorów stosowanych w pojazdach elektrycznych. Firma w 2021 r. rozpoczął działalność w strefie inwestycyjnej „Tucznawa”.

Spółka skupia się nie tylko na swoich biznesowych przedsięwzięciach, ale włącza się również w życie Dąbrowy Górniczej. Ufundowała m.in. oczyszczacze powietrza, które trafiły do szkół i przedszkoli; podczas pandemii wspierała szpital – przekazała środki dezynfekujące i ochronne dla medyków, współfinansowała specjalne kontenery, w których testowano pacjentów na COVID; we wrześniu zeszłego roku w dwóch dąbrowskich technikach ruszyły klasy pod jej patronatem. W ramach tego projektu szkolne warsztaty zostały wyposażone w specjalistyczne urządzenia, a uczniowie będą mogli odbywać praktyki i uczyć się zawodu w fabryce koncernu. Koncern angażuje się też w sferę kulturalną. Był głównym sponsorem II Międzynarodowego Festiwalu im. Michała Spisaka, który w 2021 r. odbył się w Pałacu Kultury Zagłębia. Na początku tego roku nawiązał współpracę z Domem Pomocy Społecznej „Pod Dębem”.

15

Czytaj więcej

Kultura

Weekend w mieście

Wiadomości

Dąbrowski bus dla seniora. Nowy numer i nieco niższe opłaty

Strona główna

Przebudowa ulicy Młodych. Objazd dla autobusów linii 644 i 645

Rekreacja

MKS ostatni raz w rundzie zasadniczej zagra u siebie