Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
4 czerwca 2024

Dziesiąta odsłona Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego

Drukuj

12 czerwca rozpocznie się nabór pomysłów do 10. edycji Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego. Na realizację wybranych zadań w 2025 roku miasto przeznaczy 7 mln zł.

Dąbrowski Budżet Partycypacyjny to okazja do dyskusji o potrzebach osiedli i sposobach na ich realizację. Od 2013 roku przeprowadziliśmy już IX edycji, z czego trzy w formule DBP 2.0, w których głosowanie zastąpione zostało dialogiem i dyskusją podczas Forów Mieszkańców. W ciągu 10 lat wspólnie wypracowaliśmy do realizacji 664 projekty na łączną kwotę ok. 65,4 mln zł.

– Nabór pomysłów do tegorocznej edycji potrwa od 12 do 28 czerwca. W tym czasie mieszkańcy będą mogli zgłosić propozycję zadań dla swoich osiedli. W wakacje pomysły zostaną zweryfikowane pod kątem możliwości ich realizacji , tak aby podczas jesiennych spotkań mieszkańcy mogli zdecydować jakie projekty są dla nich najpilniejsze – mówi Agnieszka Sienkiewicz-Ćwik, zastępca naczelnika Wydziału Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej.

Pomysły można zgłaszać przez formularz na stronie twojadabrowa.pl lub w formie papierowej w Urzędzie Miejskim przy ul. Granicznej 21 /Biuro Obsługi Klienta/ lub w Centrum Aktywności Obywatelskiej, ul. Sienkiewicza 6a /I piętro, pok. 108/, a także pocztą na adres: Urząd Miejski, 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. Graniczna 21 z adnotacją na kopercie „Konsultacje społeczne – Partycypacyjne wypracowanie pakietów zadań osiedlowych na rok 2025″.

Obecnie Wydziały Urzędu Miejskiego realizują zadania z IX edycji DBP, które do końca roku powinny zostać zakończone i rozliczone.

***

W poniedziałek 20 maja zakończył się nabór projektów do ogólnomiejskiego Budżetu Obywatelskiego na 2025 r, którego pula wynosi 5,8 mln. Zgłoszone projekty będą teraz weryfikowane formalnie i merytorycznie pod względem możliwości realizacji, żeby we wrześniu trafić pod głosowanie.

O przebiegu Budżetu Obywatelskiego na bieżąco informujemy na stronie bo.dg.pl.

Szczegółowych informacji na temat DBP oraz BO udzielają pracownicy Wydziału Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej pod numerem 518 270 597.

Czytaj więcej

Wiadomości

Hybrydy dla policji z miejskim dofinansowaniem

Wiadomości

Radni zdecydowali o nowej opłacie za żłobek

Wiadomości

MOPT organizatorem XXIX Ogólnopolskiej Konferencji Pedagogicznej

Nieruchomości

Przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej przy ul. Głównej i ul. Zakawie