Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
16 listopada 2023

Do dawnego marketu Auchan wróci handel

Drukuj

Były supermarket Auchan przy ul. Porozumienia Dąbrowskiego 1980 zmieni swoje oblicze i zostanie przekształcony w park handlowy. Za inwestycję odpowiada Grupa Saller.

Saller to niemiecka firma, specjalizująca się w budowie, wynajmie i zarządzaniu parkami handlowymi. Taki właśnie model powstanie w Dąbrowie Górniczej, gdzie zaplanowano wykorzystanie części istniejącego budynku oraz jego rozbudowę. Gruntownie rozbudowany ma być także parking.

– Inwestycja znajduje się w fazie uzyskiwana niezbędnych do realizacji zadania decyzji administracyjnych, których pozyskanie przewidziane jest na początek 2024 roku i będzie realizowana etapowo – informuje Aneta Tatschink z działu koordynacji Grupy Saller.

– Położony przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych miasta obiekt już teraz cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem najemców i z pewnością zaoferuje przyszłym klientom zróżnicowany i atrakcyjny mix marek – zapowiada Aneta Tatschink.

Wśród przyszłych najemców znajdą się między innymi market budowlany, popularny międzynarodowy dyskont spożywczy, sklepy z odzieżą i akcesoriami, elektroniką, artykułami dla zwierząt, a także drogeria.

Auchan przy ul. Porozumienia Dąbrowskiego 1980 (dawna Katowicka) zakończył działalność w 2020 r. Wówczas także zamknięte zostały sklepy oraz punkty usługowe i gastronomiczne znajdujące się na jego pasażu. Od tego czasu budynek stoi pusty. Obiekt w tym miejscu funkcjonował od 1999 r. Było to pierwsze wielkopowierzchniowe centrum handlowe w mieście. Do 2016 r. roku supermarket działał pod szyldem Real.

Czytaj więcej

Biznes

„Lokal na start” po raz dziewiąty czeka na przedsiębiorców

Nieruchomości

Wykazy nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Wiadomości

Nie bądź obojętny na sytuację bezdomnych

Rekreacja

Twarde Pierniki nie odpuściły. Torunianie z Dąbrowy wywieźli wygraną