Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
22 kwietnia 2026

Strefa Smaku w cieniu wielkiej budowy

Drukuj

Na terenie Fabryki Pełnej Życia trwa intensywna modernizacja poprzemysłowych hal, które niebawem zyskają nowe funkcje. Realizacja inwestycji nie przeszkadza uruchomieniu Strefy Smaku – popularnego wśród mieszkańców miejsca spotkań.

Poprzednia lokalizacja Strefy Smaku – pomiędzy odrestaurowanym warsztatem elektrycznym i konstrukcjami dawnych suwnic – stała się już placem budowy. Prace na całym terenie Fabryki prowadzone są w dwóch etapach. W ramach pierwszego zaawansowane są roboty przy Hali Tworzeń (H8), budynku konferencyjno-biurowym B7 oraz przestrzeniach Zielonego Rynku. Drugi etap inwestycji obejmuje rewitalizację trzech hal: Ząbkowice, Reden oraz Zielonej, a także wykonanie przestrzeni publicznych nowego centrum miasta, w tym zielonego pasażu. Pierwsze efekty prac mają być widoczne na początku przyszłego roku.

Zaawansowane roboty budowlane nie wykluczają funkcjonowania tego obszaru jako miejsca spotkań, relaksu i różnorodnych wydarzeń.

– W związku z tym, że tak lubicie to miejsce, wspólnie z naszymi partnerami gastronomicznymi zdecydowaliśmy, że Strefa Smaku nadal będzie dla Was dostępna – stąd decyzja o aranżacji w nowej lokalizacji. Postaramy się, aby nadal było to Wasze ulubione miejsce spotkań – podkreślają przedstawiciele Fabryki Pełnej Życia.

– Realizujemy projekt aranżacji i układ funkcjonalno-użytkowy – tak, aby klimat, swoboda i letnia atmosfera zostały z nami mimo wszystko. Oczywiście znajdą się również leżaki do chillowania na Fabrycznej Łące, siedziska z parasolami oraz miejsce do tańczenia i dla DJ-setów – dodają.

Strefa Smaku działać będzie od 1 maja do 30 września. Tym razem znajdzie się na głównym placu Fabryki Pełnej Życia. Na początek czekać będzie pięć punktów gastronomicznych:

  • Sąsiedzi – burgery, czeskie piwo i słone przekąski,
  • Siesta – szeroki wybór drinków i letnich koktajli,
  • Miejsce – zapiekanki, frytki z szarpaną wieprzowiną, nuggetsy, krążki cebulowe
  • Climatic Oasis – frytki belgijskie,
  • Fabrykawka (całoroczna) – dobrze znane bajgle, sałatki i desery.

W trakcie sezonu do Strefy Smaku dołączy również odmieniona Walcownia, która funkcjonować będzie całorocznie, oferując kuchnię inspirowaną słonecznymi Włochami – m.in. pizzę, carbonarę, makarony (w tym opcje wegetariańskie) oraz klasyczne włoskie menu.

Fabryka Pełna Życia zapowiadają także powrót cyklu wydarzeń „Fabryka Pełna Wydarzeń”, który podobnie jak w poprzednich latach wypełni przestrzeń DJ SET-ami, spotkaniami i aktywnościami dla mieszkańców.

Rewitalizacja terenu po dawnej fabryce Defum to obecnie jedno z najważniejszych zadań w Dąbrowie Górniczej. Budowa nowoczesnego centrum miasta, na które mieszkańcy czekali od 110 lat, idzie pełną parą. Zobacz, co powstanie w ramach inwestycji.

Na zdjęciach przygotowania lokali i ich otoczenia do uruchomienia Strefy Smaku, a także wizualizacje gotowego miejsca.

18

Czytaj więcej

Nieruchomości

Wykazy nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży bezprzetargowej

Nieruchomości

Wykazy nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Nieruchomości

Przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej przy ul. Innowacyjnej (KSSE)

Nieruchomości

Przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej w Siewierzu przy ul. Długiej