Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
14 stycznia 2019

Znów mamy rekord!

Drukuj

Deszcz, mokro, niedziela niehandlowa i co? Znów mamy rekord. Po raz kolejny Dąbrowianie wzięli udział w pięknym święcie życzliwości, dobroci i gorącego serca.  4oo wolontariuszy, którzy w deszczu przemierzali ulice miasta wracali do sztabów z uśmiechem i pełnymi puszkami. Było warto! Już teraz z datków wrzuconych do puszek mamy 168 461 złotych. I to nie koniec.

Na portalu Allegro nadal trwają aukcje, z których dochód wesprze Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku można wygrać trening z Marcinem Bazylakiem, prezydentem Dąbrowy Górniczej, piłkę z autografami graczy MKS Dąbrowa Górnicza (koszykówka) i pakiet startowy z numerem 1 na 8 Bieg Walentynkowy. Lista aukcji: bit.ly/aukcjeWOŚPDG

W niedzielę, 13 stycznia odbył się 27.finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem zbieraliśmy na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. A wszystko zaczęło się na Pogorii III. Chwilę po godzinie 10.00. nad dąbrowskim jeziorem rozpoczęły się licytacje, z których dochód zasili konto fundacji Jurka Owsiaka. Można było także kupić ciasto oraz zjeść pyszny żurek. O godzinie 11.00 rozpoczęła się rozgrzewka, a później ponad 260 miłośników mroźnej kąpieli wskoczyło do wody. Znakomita zabawa (na przekór deszczom) zgromadziła wielu dąbrowian, którzy kibicowali morsom i chętnie napełniali puszki wolontariuszy.

Od godziny 15.00 w dąbrowskiej bibliotece dzieci mogły pograć w planszówki, do godz.20.00 działał sklepik Pod Aniołem oferujący rozmaite ozdoby, rzeźby czy ręcznie robioną biżuterię. Tradycyjnie zorganizowano loterię fantową, oferowano porady diabetologiczne i mierzenie poziomu cukru we krwi, a także pokazy udzielania pierwszej pomocy. O godz.15 przed budynkiem zagrała Miejska Orkiestra Dęta, a o 19.15 zespół Niadara. Dzień zamknął pokaz ognia, który można było podziwiać o godzinie 20.00.

W Strzemieszycach imprezy w ramach WOŚP przygotowane zostały w filii MBP przy ul. Ofiar Katynia. Od godziny 15.00 na mieszkańców czekały m.in. występy artystyczne, zabawy i konkursy dla najmłodszych. Sceniczne talenty prezentowali też uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i podopieczni stowarzyszenia „Otwarte serca” oraz fundacji „Godne życie”. Nie zabrakło licytacji, a o godzinie 19.00 zagrał zespół After Midnight. Na zakończenie o godzinie 20.00 zaśpiewano „Barkę”.

Celem tegorocznego finału był zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

400 wolontariuszy skupionych w 7 sztabach uzbierało rekordową kwotę 168 461 złotych ( w ubiegłym roku było to 128 tys. zł. ). Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym wielkim święcie.

Czytaj więcej

Wiadomości

Ważny etap budowy nowej drogi w kierunku Gołonoga. Objazd do ulicy Kolejowej [MAPA]

Rekreacja

Weekend w mieście

Rekreacja

Sportowych emocji ciąg dalszy

Strona główna

Wielkie święto folkloru w Dąbrowie Górniczej