10 stycznia 2019

Znamy wyniki rankingu edukacyjnego „Perspektywy”

Minutę po północy 10 stycznia”Perspektywy” po raz 21. opublikowały ranking najlepszych liceów i techników. Znalazło się w nim tysiąc liceów i pół tysiąca techników. Najlepszym liceum w Polsce zostało w tym roku XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica z Warszawy. Najlepsze w kraju jest warszawskie Technikum Mechatroniczne przy ul. Wiśniowej.

W województwie zwyciężyły: V Liceum Ogólnokształcące Bielsko-Biała (1 w województwie i 13 w kraju) oraz III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Katowice (2 w województwie i 37 w kraju).

Na liście znalazły się trzy dąbrowskie licea: V LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego (49 w województwie i 437 w kraju), II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego (50 w województwie i 444 w kraju) oraz I LO im. Waleriana Łukasińskiego (55 w województwie i 473 w kraju). Ranking wojewódzki  

Wybierając najlepsze kapituła oceniała trzy kryteria: osiągnięcia szkół w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, a także wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Zobacz też Ranking techników

Wszystkie rankingi można znaleźć na stronie portalu edukacyjnego „Perspektywy”.

Czytaj więcej

Wiadomości

Dopłaty do wody i ścieków

Wiadomości

Pomogą w walce z pijanymi kierowcami

Rekreacja

Nagrodzeni w sporcie

Wiadomości

Dwa budżety dla dąbrowian