10 stycznia 2019

Znamy wyniki rankingu edukacyjnego „Perspektywy”

Minutę po północy 10 stycznia”Perspektywy” po raz 21. opublikowały ranking najlepszych liceów i techników. Znalazło się w nim tysiąc liceów i pół tysiąca techników. Najlepszym liceum w Polsce zostało w tym roku XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica z Warszawy. Najlepsze w kraju jest warszawskie Technikum Mechatroniczne przy ul. Wiśniowej.

W województwie zwyciężyły: V Liceum Ogólnokształcące Bielsko-Biała (1 w województwie i 13 w kraju) oraz III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Katowice (2 w województwie i 37 w kraju).

Na liście znalazły się trzy dąbrowskie licea: V LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego (49 w województwie i 437 w kraju), II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego (50 w województwie i 444 w kraju) oraz I LO im. Waleriana Łukasińskiego (55 w województwie i 473 w kraju). Ranking wojewódzki  

Wybierając najlepsze kapituła oceniała trzy kryteria: osiągnięcia szkół w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, a także wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Zobacz też Ranking techników

Wszystkie rankingi można znaleźć na stronie portalu edukacyjnego „Perspektywy”.

Czytaj więcej

Rekreacja

Bądź bezpieczny!

Wiadomości

Dąbrowski Dzień Seniora za nami

Wiadomości

Czerwcowy jarmark staroci

Wiadomości

Uważaj na burze