Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

 • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
 • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
 • ALT + 2 Przejście do treści.
 • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
 • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
28 kwietnia 2023

Znamy pięciu zwycięzców „Lokalu na start”

Drukuj

Gołonóg i Aleje. W tych dzielnicach pojawią się siedziby firm, których właściciele zwyciężyli w ósmej odsłonie konkursu „Lokal na start”.

„Lokal na start” jest programem realizowanym przez miasto i Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości. Pierwszą edycję miał w 2019 r. Od tego czasu w Dąbrowie Górniczej funkcjonuje kilkanaście biznesów, prowadzonych przez jego uczestników.

Założenia konkursu są proste: zgłaszać mogą się właściciele firm z krótkim stażem, a także ci, którzy dopiero chcą otworzyć własny biznes. Przedstawiają m.in. opis planowanego przedsięwzięcia, swoje doświadczenie zawodowe, rozpoznanie rynku czy potencjalnych klientów. Wskazują również jeden lokal z dostępnej puli. Największy atut tych miejsc to niski czynsz. Jury wybiera najlepsze propozycje, a zwycięzcy przez trzy lata korzystają z preferencyjnych stawek czynszu.

Do zakończonej właśnie ósmej edycji wpłynęło 13 zgłoszeń. Autorzy pięciu wniosków będą mogli ulokować się w nowych miejscach.

Zwycięzcy konkursu „Lokal na start” i propozycje działalności, które zamierzają rozwijać:

 • Katarzyna Sowa (ul. Piłsudskiego 36D/604A). Biuro turystyczne, którego główny profil działalności to organizacja wycieczek dla dzieci, kolonii, a także wyjazdów śródrocznych dla uczniów;

 • Aleksandra Dzida (ul. Mickiewicza 6). Prowadzenie treningów metodą EMS (elektrostymulacji mięśni), pozwalające redukować tkankę tłuszczową, wzmacniać ciało i przyspieszać metabolizm;

 • Ewa Lotko (ul. III Powstania Śląskiego 4). Specjalistyczna poradnia dla dzieci i młodzieży, oferująca wsparcie psychologów, fizjoterapeutów, logopedów, neurologopedów, pedagogów, terapeutów Terapii Integracji Sensorycznej i trenerów umiejętności społecznej;

 • Milena Ociepka (ul. Kasprzaka 10). Salon fryzjerski i barberski;

 • Grażyna Mackiewicz (ul. Piłsudskiego 34/652). Uprawa i sprzedaż roślin kolekcjonerskich – różnorodne gatunki, m.in. hoye, philodendrony, alokazje czy monstery.

„Lokal na start” to jedna z form wsparcia mikro i małych firm, które działają w Dąbrowie Górniczej. Przedsiębiorcy, którzy są na rynku krócej niż 5 lat albo osoby, którzy dopiero zastanawiają się nad otwarciem działalności, powinni zainteresować się Pakietem Młodego Przedsiębiorcy. To program scalający wszystkie dostępne w mieście formy wsparcia dla początkujących przedsiębiorców. Obejmuje m.in. pomoc przy przygotowaniu biznes planu, rejestracji i uruchomieniu działalności. Umożliwia pozyskanie dotacji, krajowych i unijnych, na funkcjonowanie czy zatrudnienie pracowników. Pomaga też w nawiązaniu relacji z kontrahentami i uzyskaniu u nich ulg albo zniżek. Więcej informacji na stronie pmp.dabrowa-gornicza.com.

Aktualności dla osób prowadzących działalność gospodarczą w mieście, dotyczące m.in. uzyskania wsparcia, a także informacje dla inwestorów zainteresowanych pozyskaniem nowych terenów do prowadzenie biznesowych przedsięwzięć, na stronie dabrowa-gornicza.com,

 

Czytaj więcej

Strona główna

Miasto dopłaci do nowej taryfy za wodę i ścieki

Wiadomości

Ząbkowicki amfiteatr przejdzie metamorfozę

Nieruchomości

Przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej przy ul. Górki 5

Nieruchomości

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do zbycia w drodze wkładu rzeczowego – aportu