Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

 • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
 • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
 • ALT + 2 Przejście do treści.
 • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
 • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
23 grudnia 2022

Znamy laureatów „Lokalu na start”

Drukuj

Poznaliśmy wyniki kolejnej edycji miejskiego konkursu „Lokal na start”. Tym razem poczatkujący, dąbrowscy przedsiębiorcy zagospodarują cztery miejsca, w których będą prowadzić swoją działalność.

„Lokal na start” jest wspólnym przedsięwzięciem miasta i Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. O lokale na atrakcyjnych warunkach, z niskim kosztem najmu, mogą ubiegać się małe i mikro firmy funkcjonujące w Dąbrowie Górniczej nie dłużej niż 5 lat. Konkurs jest również dla osób, które dopiero zamierzają rozpocząć działalność. W jego siódmej edycji do wyboru były miejsca w centrum, w Strzemieszycach Wielkich i Gołonogu – łącznie 16 lokali. Wpłynęło siedem zgłoszeń, z których jury wybrało czterech zwycięzców.

Laureatami zostali:

 • Klaudia Gębczyńska NOT Wasted (ul. III Powstania Śląskiego 4), z pomysłem na gabinet kosmetyczny, w którym obsługa będzie posługiwać się językami obcymi
 • Barbara Malinowska malbaengraver (ul. Kościuszki 44/46), gdzie znajdzie się pracownia grawerowania artystycznego
 • Agnieszka Dudzicz Agnes Art Studio (ul. Piłsudskiego 34/644), w którym powstanie salon kosmetyczny
 • Mikołaj Kowalczyk KMK Concept (ul. 3 maja 22), gdzie stworzy pracownię architektoniczną

Atutem miejsc dostępnych w programie, oprócz dobrej lokalizacji, jest również niewysoka stawka najmu. W lokalach, które znalazły nowych właścicieli to 9 i 10 zł netto/m2. Ceny innych, które były w ofercie, wynosiły 5 i 7 zł. Opłaty na preferencyjnej wysokości będą obowiązywać przez 2 lata, w trzecim roku wzrosną o 40%. Po stronie najemcy będzie także koszt mediów, odświeżenia czy dostosowania pomieszczenia, a także podatek od nieruchomości.

Przystępując do programu, trzeba było m.in. przedstawić opis planowanego przedsięwzięcia, swoje doświadczenie zawodowe, rozpoznanie rynku i wskazanie potencjalnych klientów oferowanych produktów czy usług, a także sposób ich dystrybucji. 

„Lokal na start” pierwszą edycję miał w 2019 r. Od tego czasu w mieście funkcjonuje kilkanaście biznesów, prowadzonych przez jego uczestników.

Wszyscy, którzy mają firmę w Dąbrowie Górniczej krócej niż 5 lat albo zastanawiają się nad otwarciem działalności, powinni zainteresować się Pakietem Młodego Przedsiębiorcy. To program scalający wszystkie dostępne w mieście formy wsparcia dla początkujących przedsiębiorców. Obejmuje m.in. pomoc przy przygotowaniu biznes planu, rejestracji i uruchomieniu działalności. Umożliwia pozyskanie dotacji, krajowych i unijnych, na funkcjonowanie czy zatrudnienie pracowników. Pomaga też w nawiązaniu relacji z kontrahentami i uzyskaniu u nich ulg albo zniżek. Więcej informacji na stronie pmp.dabrowa-gornicza.com

Aktualności dla osób prowadzących działalność gospodarczą w mieście, dotyczące m.in. uzyskania wsparcia, a także informacje dla inwestorów zainteresowanych pozyskaniem nowych terenów do prowadzenie biznesowych przedsięwzięć, na stronie dabrowa-gornicza.com

Czytaj więcej

Wiadomości

Konferencja Siła Kobiet

Rekreacja

Koszykarze tuż za podium

Wiadomości

Pociągi i komunikacja miejska na jednym bilecie

Wiadomości

Dopisz się do stałego obwodu głosowania