Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
8 maja 2024

Zaprzysiężenie prezydenta. Radni wybrali przewodniczącą i wiceprzewodniczących Rady Miejskiej

Drukuj

7 maja, podczas Sesji Inauguracyjnej Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej kadencji 2024-2029, radni złożyli ślubowanie. Zaprzysiężony został także prezydent Marcin Bazylak.

– Serdecznie dziękuję mieszkańcom za zaufanie, jakim nas obdarzyli. Dla mnie osobiście to wielki zaszczyt i zobowiązanie, a także uznanie dla kierunku rozwoju naszego miasta, jaki obraliśmy wiele lat temu. Tym kierunkiem jest miasto otwarte i obywatelskie, które nieustannie staje się coraz lepszym miejscem do życia – mówił prezydent Marcin Bazylak.

Podczas sesji prezydent Dąbrowy Górniczej przedstawił swych zastępców, którymi zostali: Damian Rutkowski, Bożena Borowiec i Marek Węgrzynowicz. – Wierze, że w dalszym ciągu będziemy tworzyć zgrany zespół, który będzie sprawnie zarządzał naszym miastem – dodał Marcin Bazylak.

Od lewej: wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Robert Witecki i Artur Browicz, przewodnicząca Rady Miejskiej Marta Bobrowska-Juroff, wiceprezydenci Bożena Borowiec i Marek Węgrzynowicz, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Edward Bober, prezydent Marcin Bazylak i wiceprezydent Damian Rutkowski

Marta Bobrowska-Juroff przewodniczącą Rady Miejskiej

Podczas inauguracyjnej sesji radni wybrali przewodniczącą Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej. Została nią Marta Bobrowska-Juroff (Dąbrowianie RAZEM i Lewica), wspólna kandydatka trzech klubów radnych: Dąbrowianie RAZEM i Lewica, Koalicji Obywatelskiej i Towarzystwa Przyjaciół Dąbrowy Górniczej.

Wiceprzewodniczącymi rady zostali Edward Bober (TPDG), Artur Borowicz (KO) i Robert Witecki (KO).

MARTA BOBROWSKA-JUROFF

Rodowita dąbrowianka. Od pokoleń związana z Gołonogiem, gdzie się wychowała, zdobyła wykształcenie i gdzie obecnie mieszka i pracuje.

Rocznik 1981. Absolwentka Politologii i Administracji na Wydziale Prawa Uniwersytetu Śląskiego.

Od prawie dwóch dekad związana z dąbrowską oświatą – najpierw jako nauczyciel i wicedyrektor w I Liceum Ogólnokształcącym im. Waleriana Łukasińskiego, a później jako Naczelnik Wydziału Oświaty w dąbrowskim urzędzie oraz opiekun Młodzieżowej Rady Miasta.

EDWARD BOBER

Doświadczony samorządowiec i przedsiębiorca. Od pół wieku związany z Dąbrową Górniczą, gdzie wspólnie z żoną prowadzi firmę.

Absolwent studiów z zakresu polityki społecznej na Uniwersytecie Śląskim oraz sześciu kierunków studiów podyplomowych. Od lat kierownik jednego z działów w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej.

Utytułowany m.in. „Dąbrowianinem Roku”, Srebrną oraz Złotą Odznaką „Zasłużony dla Województwa Śląskiego”.

ARTUR BOROWICZ

Doświadczony samorządowiec od lat związany z obszarem służby zdrowia.

Z zawodu lekarz radiolog, który pełnił funkcję m.in. naczelnika Wydziału Zdrowia Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej, dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej, a także dyrektora Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach – największego pogotowia ratunkowego w kraju.

ROBERT WITECKI

Absolwent Politechniki Śląskiej, studiów menedżerskich w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach oraz studiów MBA na Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując m.in. w dąbrowskiej Hucie Bankowej. Obecnie pracuje w spółce Vitkovice Milmet w Sosnowcu.

Od 1981 roku mieszkaniec Mydlic. Współzałożyciel Stowarzyszenia Aktywności Społecznej „Dąbrowiacy” i koła Polskiego Towarzystwa Historycznego w Dąbrowie Górniczej.

Czytaj więcej

Strona główna

Ulica Legionów Polskich bez przejazdu w kierunku Mydlic

Strona główna

Gra terenowa „W poszukiwaniu magii” na dzień dziecka w CH Pogoria

Wiadomości

Szkoła w Błędowie wypiękniała na 105-lecie

Strona główna

Nabór uzupełniający do dąbrowskich przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych