Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
16 listopada 2018

ZAPACHNIAŁO MIODEM W PRZEDSZKOLU NR 6

Drukuj

Pszczółka Flora to bohaterka konkursu, do którego przystąpiło Przedszkole nr 6 z Dąbrowy Górniczej. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy wśród dzieci, rodziców, mieszkańców Dąbrowy Górniczej o tym, jakie zagrożenia występują w środowisku, które wpływają na wymieranie „pszczelich rodzin” i jak im zapobiegać.

Chociaż za oknem jesień, to przedszkolaki wspólnie z rodzicami próbują odpowiedzieć na postawione pytanie. Nie jesteśmy pszczelarzami, nie posiadamy wiedzy naukowej, ale wszyscy dobrze wiemy jak cenny jest dla nas miód, wosk pszczeli oraz pyłki, a przede wszystkim znamy wartość zapylanych przez pszczoły roślin.

Aby pomóc pszczółce Florze przedszkolaki wraz z rodzicami i nauczycielami podjęły wiele działań. Było więc oglądanie filmów edukacyjnych dla dzieci o życiu pszczół, zabawy i zajęcia nt. znaczenia pszczół w środowisku i ochrony pszczelich rodzin. Uczyły się budować plaster miodu, ul i stragan z miodem. Wzięły udział w degustacji różnych miodów, wykonywały ciasteczkowe ule i słodkie pszczółki. Gromadziły też różnorodne rekwizyty pszczelarskie i wspólnie z rodzicami stworzyły pracę przestrzenną „Pszczółkę”. Przygotowały ulotki informacyjne dla rodziców: „Co warto wiedzieć o pszczołach”, „Co możesz zrobić dla pszczółki Flory”. W przedszkolu zorganizowano też Dzień Pszczółki oraz przemarsz ulicami osiedla z hasłami np. „”Każda prosi ładnie, nie pryskaj roślin zanim noc zapadnie”, „Nie śmieć, nie truj środowiska, będą ule miodem tryskać, „Pszczoły wszystkim podziękują, smaczny miodek produkują”

Głównym celem naszych działań było zapoznanie dzieci poprzez pracowitą pszczółkę Florę, w jaki sposób pszczoły przygotowują się do zimy, w jaki sposób robią zapasy na zimę i jak rodzina pszczela przetrwa zimę – opowiada Dorota Mitręga, dyrektor Przedszkola nr 6. – Poprzez te działania zwracamy dzieciom uwagę na znaczenie pszczół w środowisku i ich ochronę, także zwracamy uwagę na piękno przyrody oraz zagrożenia wynikające z niszczenia środowiska, którego częścią są pszczoły (wypalanie traw, pryskanie środkami chemicznymi, brak pożywienia dla pszczół).
I dodaje – Nasze działania nie zakończą się na samym udziale w konkursie, będziemy dalej działać na rzecz pszczół i edukacji dzieci. Nasz ogród jest bogaty w rośliny miododajne, ale planujemy ukwiecić nasz skalniak o rośliny miododajne kwitnące w różnych okresach. Zbudujemy domki dla owadów, w których będą się mogły schronić i przezimować. Dzieciom na wiosnę zorganizujemy wycieczkę do Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa „APILANDIA” , gdzie w profesjonalny sposób promowany jest temat pszczół i tajniki ich życia lub zaprosimy na warsztaty pszczelarskie mistrza pszczelarstwa z pasieki „BOŻA ISKIERKA”.

 

https://www.facebook.com/966176516868782/videos/704113339962012/

 

11

Czytaj więcej

Wiadomości

Poradnia onkologiczna w Przychodni Merkury

Biznes

II przetarg na najem przy ul. Żeglarskiej

Rekreacja

Weekend w mieście

Nieruchomości

Przetargi na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Transportowej i ul. Rudnej