Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
19 października 2023

Zakończył się II etap 14. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka

Drukuj

18 października zakończył się II etap 14. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej, tym samym poznaliśmy listę finalistów, którzy zaprezentują się na scenie Pałacu Kultury Zagłębia od 19 do 21 października podczas Koncertów Finałowych!

Jury dokonało wyboru 12 uczestników, którzy powalczą w finale o poszczególne miejsca na podium 14. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka, organizowanego przez Pałac Kultury Zagłębia, miasto Dąbrowa Górnicza oraz Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w ramach III Międzynarodowego Festiwalu im. dąbrowskiego kompozytora.

Tym samym, w muzyczne szranki stanie 3 zawodników i 1 zawodniczka w specjalności trąbka, czterech uczestników z kategorii róg oraz czterech muzyków grających na puzonie. Finaliści konkursu to głównie polscy instrumentaliści, lecz wśród grona najlepszych znaleźli się również artyści z Chińskiej Republiki Ludowej i Niemiec.

Wszyscy oni zaprezentują się przed jury w specjalnych Koncertach Finałowych w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia, które mają formę wieczornych koncertów, otwartych dla publiczności. Wydarzenia odbędą się od 19 do 21 października – zawsze o godzinie 17:00. Młodym artystom towarzyszyć będzie tradycyjnie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod batutą Sławomira Chrzanowskiego.

To ostatni moment, by uczestnicy mogli zaprezentować swój talent i udowodnić polskim i zagranicznym jurorom, że jako soliści dają sobie radę również w koncercie z profesjonalną orkiestrą.

Zwycięzców poznamy 22 października o 17:00, podczas Koncertu Laureatów. Niedzielnym popołudniem poznamy nazwiska muzyków, którzy staną na podium oraz tych, którzy zakończą muzyczną rywalizację z wyróżnieniem. Po oficjalnej gali wręczenia nagród, będziemy mieli okazję ponownie usłyszeć najlepszych z najlepszych, którym towarzyszyć będzie zabrzańska orkiestra. Wspomniany koncert zwieńczy 14. edycję, odbywającego się od 2007 roku, Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej!

Więcej informacji o konkursie i festiwalu na stronach palac.art.pl oraz spisakfestiwal.palac.art.pl.

Czytaj więcej

Rekreacja

Spotkanie z Treflem w TV

Komunikaty

najem i dzierżawa

Wiadomości

Uczniowie podstawówek mogą napisać „List do św. Mikołaja”

Biznes

„Lokal na start” po raz dziewiąty czeka na przedsiębiorców