Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
12 stycznia 2018

Zagraj z Orkiestrą

Drukuj

W niedzielę 26.finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Dąbrowie Górniczej spędzić można go aktywnie.

Podczas tegorocznego finału zbierane będą środki na leczenie noworodków. Do akcji można przyłączyć się m.in. podczas morsowania i rowerowej przejażdżki.  

O godz.11 nad Pogorią III, stowarzyszenie Pogoria Morsuje zorganizuje wspólne morsowanie. Nie zabraknie też pokazu ratownictwa wodnego oraz porad, jak bezpiecznie zachowywać się na lodzie. Za datki będzie można posilić się żurkiem i ciastami, przygotowanymi przez przedstawicieli stowarzyszenia Inicjatywa Dąbrowska.

Wcześniej, o godz.10, stowarzyszenie Rowerowa Dąbrowa zaprasza na wspólną przejażdżkę na dwóch kółkach wokół jeziora. Mile widziani uczestnicy w przebraniach karnawałowych. Zbiórka przy molo.

W godz.15-20 orkiestrowe wydarzenia zagoszczą w Pałacu Kultury Zagłębia. Odbędą się m.in. zajęcia plastyczne dla najmłodszych, dzieci pograć będą mogły w planszówki, sklepik Pod Aniołem zaoferuje rozmaite ozdoby, rzeźby czy ręcznie robioną biżuterię. Będzie też loteria fantowa, porady diabetologiczne i mierzenie poziomu cukru we krwi, a także pokazy udzielania pierwszej pomocy.

Przed PKZ zagra Miejska Orkiestra Dęta, a w sali teatralnej wystąpi Łukasz Baruch z zespołem Mezalians Art.

Zwieńczeniem dnia będzie Światełko do Nieba, które rozbłyśnie o godz.20.

Na portalu Allegro trwają aukcje, z których dochód wesprze Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Do wylicytowania m.in. pióro prezydenta miasta, Zbigniewa Podrazy, a także rowerowa przejażdżka z nim wokół Pogorii III.

14 stycznia na ulice miasta wyruszy 400 wolontariuszy, skupionych w siedmiu sztabach.

– W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – mówi Jurek Owsiak, prezes zarządu WOŚP

– Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć zarząd naszej fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe – wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce – dodaje prezes.

Czytaj więcej

Wiadomości

Konferencja Siła Kobiet

Rekreacja

Koszykarze tuż za podium

Wiadomości

Pociągi i komunikacja miejska na jednym bilecie

Wiadomości

Dopisz się do stałego obwodu głosowania