Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
7 marca 2024

Zagłębie Dąbrowskie – Moja Mała Ojczyzna

Drukuj

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Hugona Kołłątaja w Dąbrowie Górniczej była organizatorem II etapu Regionalnego Konkursu „Zagłębie Dąbrowskie – Moja Mała Ojczyzna”. Wzięło w nim udział 18 uczestników tj. 6 drużyn po 3 osoby (4 szkoły z Dąbrowy Górniczej – SP nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi, SP 26, SP 13, SP 7 oraz 2 drużyny z Czeladzi – SP 3 i SP 2). Zmagania uczestników, wykonujących układy choreograficzne do piosenek znanych artystów pochodzących z Zagłębia Dąbrowskiego tj. Jacka Cygana, honorowego obywatela Sosnowca (klasy I-III) i Dawida Podsiadło pochodzącego z Dąbrowy Górniczej (klasy IV-VIII) oceniało profesjonalne  jury, któremu przewodniczył Dariusz Ziółek – zastępca dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej.

Przepiękną oprawę muzyczną przygotowali: nauczycielka muzyki, Sylwia Hołyńska oraz zaprzyjaźniony ze szkołą artysta muzyk, Piotr Łazowski.  Portrety znanych Zagłębiaków wykonał nauczyciel plastyki, Marcin Marzec, fototorelację z wydarzenia wykonała Marta Czarnecka. Organizatorkami konkursu były: Patrycja Wieczorek i Ewa Palonka – Spisak.

I miejsce zarówno w kategorii klas I-III jak i IV – VIII zajęła SP nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Dąbrowie Górniczej.

Konkurs jest kontynuacją Miejskiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Sosnowiec – Moja Mała Ojczyzna” oraz Regionalnego Konkursu „Zagłębie Dąbrowskie – Moja Mała Ojczyzna” . Zapoczątkowany został w 2000 roku przez Renatę Smoleń- nauczycielkę ze SP nr 27 w Sosnowcu. Konkurs odbywa się w trzech etapach. Organizatorem I etapu („Pocztówka z mojego miasta” oraz „Plakat promujący moje miasto” ) była SP nr 45 w Sosnowcu. W SP nr 7 im. Hugona Kołłątaja w Dąbrowie Górniczej odbył się II etap XXIV edycji tego konkursu (półfinał). III i ostatni etap (finał) sportowo-multimedialny w maju zorganizuje SP nr 27 w Sosnowcu.

   

Czytaj więcej

Wiadomości

Dzień Ziemi w parku Zielona

Wiadomości

Konkurs na dyrektora Zespołu Szkół Muzycznych

Rekreacja

Wysoka wygrana podtrzymuje nadzieję na play off

Wiadomości

Porodówka o zapachu olejków eterycznych. Położne szkolą się z aromaterapii